Naga MarketsBitcoin 1000 dolarów w dół. Kurs BTC nie potrafi utrzymać 10 tys. USDPo poniedziałkowym wzroście o ponad 8% i wybiciu poziomu 10 tysięcy dolarów, Bitcoin nie utrzymał we wtorek nowych maksimów i w trakcie wtorkowej sesji tracił w kluczowym momencie ponad tysiąc dolarów, ostatecznie kończąc dzień ze stratą 6,6%. W środę zmienność pozostaje wygaszona, a kurs BTC oscyluje w okolicach 9520 dolarów. Wyprzedaż z 2 czerwca 2020 roku miała miejsce przy najwyższym wolumenie od pierwszej połowy maja.

  • Bitcoin po poniedziałkowym teście strefy oporu z lutego bieżącego roku dynamiczniej osuwał się we wtorek
  • Kurs BTC nadal pozostaje w zakresie konsolidacji obserwowanej od kwietnia, nie potrafiąc pokonać poziomu 10 tys. USD
  • Na szerokim rynku kryptowalut najsilniej tracą EOS i Litecoin osuwające się o 6%

Bitcoin zatrzymany przez niedźwiedzie. Konsolidacja nadal w grze

Dynamika wtorkowego ruchu oraz wysokość obrotu na rynku Bitcoina pokazały, że niedźwiedzie nie oddadzą tak łatwo psychologicznej bariery 10 tysięcy dolarów. Był to jednocześnie moment realizacji zysków przez osoby czekające na test tego istotnego oporu, co z pewnością mogło wspomóc presję podażową.

Główna część ruchu spadkowego miała miejsce po godzinie 16:00 czasu polskiego, kiedy Bitcoin osuwał się o 5,6% i spadał w okolice 9600 dolarów, następnie już tylko kosmetycznie pogłębiając deprecjację.

Bitcoin oddaje poniedziałkowe zyski i powraca wyraźnie poniżej pułapu 10 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny silniej w dół. EOS i Litecoin liderami deprecjacji

Po tak silnym ruchu spadkowym Bitcoina, nikogo nie powinna dziwić deprecjacyjna reakcja altcoinów. W gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, najsilniej w przeciągu ostatniej doby tracą kryptowaluty EOS i Litecoin osuwające się o około 6%. W efekcie EOS kosztuje 2,66 USD, a Litecoin powraca poniżej 46 USD.

W ślad za BTC podążają Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV, które tracą 5%, silniej osuwają się również Ether i XRP oddające ponad 4% swojej wartości. Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego zmniejsza się natomiast o ponad 5% do poziomu 272 miliardów dolarów.

Coin360.com

Powyższa mapa cieplna pokazuje obraz środowego sentymentu na rynku kryptowalut, który zdecydowanie sprzyja niedźwiedziom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG-Energetyka mocno w górę. Pomogły akcje PGE oraz Tauronu
Następny artykułJ.W. Construction ma przedwst. umowy na sprzedaż 2 nieruchomości za 27,8 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here