Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowała 21 stycznia zaktualizowany rejestr “małych firm płatniczych”, które posiadają oficjalne autoryzacje do przyjmowania i przetwarzania płatności klientów. Na liście znalazł się między innymi podmiot Tapik sp. z o.o., będący operatorem giełdy kryptowalutowej Bitclude.


Bitclude ma wystartować za dwa tygodnie

Jakub Wierzcholski, prezes spółki (działającej obecnie pod nową nazwą Bitclude sp. z o.o., niezmienioną w rejestrze) potwierdzał w wiadomości mailowej przesłanej redakcji Comparic.pl, że dzięki uzyskaniu autoryzacji firma stała się „pierwszą w Polsce w pełni legalną giełdą kryptowalut”.

Jak na razie pod oficjalnym adresem bitclude.com nie funkcjonuje jeszcze portal internetowy, a hiperłącze pokazuje jedynie błąd informujący o braku dostępu. Jak poinformował jednak Wierzcholski, oficjalny start działalności przewidziano w przeciągu następnych dwóch tygodni.

Dopuszczenie spółki Tapik do rejestru jest pierwszym takim przypadkiem w Polsce, kiedy handel kryptowalutami będzie w pełni legalny. Do tej pory istniały inne giełdy pieniądza elektronicznego, ale transakcje tego typu nigdy nie były w 100% bezpieczne. Zmiany, które niesie za sobą opublikowany rejestr KNF, mogą być znaczące dla polskiego rynku kryptowalut.

Po długich rozmowach z nadzorcą udało nam się wypracować rozwiązania, które pozwoliły nam znaleźć się na liście instytucji – podsumowuje Jakub Wierzcholski.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here