Naga MarketsbitcludeBitClude to pierwsza giełda kryptowalutowa w Polsce, która otrzymała licencję na prowadzenie rachunków płatniczych. Co to w praktyce oznacza dla klientów tej platformy? Między innymi o tym rozmawialiśmy z Jakubem Wierzcholskim, prezesem zarządu BitClude podczas Impact Finetch w Katowicach.

BitClude z licencją

W Polsce giełdy kryptowalut mają raczej pod górkę, jeśli chodzi o współpracę z organami państwa. Wystarczy wspomnieć o BitBay, która to firma – mimo sukcesu w kraju – musiała przenieść się najpierw na Maltę, zaś niedawno do Estonii.

BitClube podąża jednak inną drogą. Giełdzie udało się uzyskać licencję na prowadzenie rachunków płatniczych. Co to oznacza dla jej klientów? O to zapytaliśmy jej prezesa.

“W praktyce oznacza to to, że klienci mogą bezpiecznie deponować u nas środki do wymiany na kryptowaluty. Już od samego początku planowaliśmy jawnie i transparentnie działać. Ta licencja była takim zaczątkiem, od tego chcieliśmy zacząć. Iść w kierunku regulacji”

– mówi nam Wierzcholski.

Dodaje, że celem firmy było sprawienie, by klienci instytucjonalni czuli się komfortowo współpracując z BitClude.

Technologia i plany rozwoju

Zapytaliśmy też o technologię giełdy i jej plany na przyszłość. Okazuje się, że BitClude samodzielnie zbudował swoje fundamenty w tym zakresie, co może pomóc firmie w ekspansji poza granice Polski.

“Aktualnie w Polsce dynamicznie się rozwijamy. Z miesiąca na miesiąc mamy ok. 20 proc. więcej rejestracji”

– chwali się prezes giełdy. Ponoć ta nie musi wydawać wiele na reklamę, bowiem świetnie sprawdza się w jej przypadku program poleceń, który wdrożyła.

Następnym krokiem ekspansji BitClude jest Europa. Firma ma już gotową platformę, która jest przystosowana pod działania na reszcie kontynentu.

Przyszłość kryptowalut

Zapytaliśmy też naszego rozmówcę o przyszłość rynku kryptowalut. Dziś kurs BTC jest bowiem w dość niepewnym miejscu na wykresie. Sam Wierzcholski jest jednak dobrej myśli:

“Jako osoba z firmy, która zajmuje się tradingiem, nie chciałbym podpowiadać, czy kurs wzrośnie, czy spadnie. Jak dla mnie sam Bitcoin od 2012 roku… BTC jest technologią, jest nowym środkiem płatniczym, może nowym rodzajem pieniądza. O tym przekonamy się w ciągu najbliższych dekad. Myślę, że BTC i kryptowaluty z nami zostaną i to się nie zmieni. Pytanie, jak do tego podejdą regulatorzy.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here