Naga MarketsPolski kantor kryptowalut Bitcan podpisał umowę z Crypto Security Fund. Tym samym firma staje się pierwszą platformą na rynku walut cyfrowych w Polsce, która zapewnia pełne bezpieczeństwo środków swoich klientów.


Bezpieczniej nie będzie?

„Bezpieczna platforma Bitcoin” – tak reklamuje się Bitcan. Dopełnieniem tej idei jest właśnie  podpisana umowa z firmą kierowaną przez Jakuba Mościckiego z Trading Jam Session.

Wspólnie chcieliśmy zmienić polski sektor kryptowalutowy, aby był najbezpieczniejszy na świecie i dlatego podjęliśmy współpracę i wytężyliśmy działania w tym kierunku – mówi nam Mościcki. Bardzo cieszymy się, że Polska ponownie wysuwa się na prowadzenie jeśli chodzi o branżę blockchain. Kilka lat temu byliśmy jednym z liderów, ale przez brak regulacji spadliśmy z podium. Teraz ponownie mamy możliwość wrócić na czoło stawki w tym globalnym wyścigu technologii dzięki zwiększeniu bezpieczeństwa na giełdach i kantorach. Chcemy alby Polska była kojarzona z najbezpieczniejszymi firmami z dziedziny kryptowalut, a bitcan.pl będzie jedną z pierwszych firm, które przetrą szlaki – dodaje.

Bezpieczeństwo klientów od początku stanowiło nasz priorytet – tłumaczy idee kooperacji Piotr Filipczak z Bitcan – Z tego też powodu podjęliśmy decyzję o współpracy z CSF. Było to dla nas naturalne. Oferujemy klientom bezpieczną platformę do zakupu i sprzedaży kryptowalut, a CFS nie tylko gwarantuje zabezpieczenie środków, lecz także przeprowadza audyty zabezpieczeń naszej witryny, a to w obecnych czasach jest bardzo istotną kwestią.

Jak chronić lepiej?

Crypto Security Fund. jest odpowiedzią na bolączki rynku kryptowalut. Za określony procent swoich obrotów giełda lub kantor będą miały chronione środki na rzecz poszkodowanych klientów, którzy utracili swoje depozyty w wyniku np. włamu hakerskiego.

W historii kryptowalut temat upadających giełd stale powraca. Powodem są włamania hakerskie. Tylko w Polsce w przeciągu ostatnich kilku lat upadły już m.in. takie platformy jak Bidextreme czy Bitcurex. Z problemem stykają się oczywiście także zagraniczne firmy.

Już w lipcu Mościcki z CSF wraz ze startem projektu przyznawał, że prowadzi rozmowy z paroma klientami:

“Tak, w chwili obecnej prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, w tym także z Polski, w celu objęcia ich zabezpieczeniem oferowanym przez naszą firmę. Swoją ofertę w pierwszej kolejności skierowaliśmy do podmiotów z naszego kraju, gdyż wierzymy, że mimo wszystko, Polska dalej może być liderem w branży blockchain i walut cyfrowych, a taka usługa da polskim giełdom olbrzymią przewagę nad zagraniczną konkurencją.”

Na razie nie są znane inne firmy, które nawiązałyby współpracę z funduszem. Nie wykluczone, że decyzja Bitcan doprowadzi do większego zainteresowania usługami CSF, ale też samej giełdy, na której klienci zaczną czuć się bezpieczni.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here