Naga MarketsSylwester Suszek, prezes BitBayGiełda BitBay, dziś największa polska giełda kryptowalut, przekazała wczoraj zaskakującą informację. Okazuje się, że powiązana z nią spółka Pinewood Estonia OÜ uzyskała właśnie w Estonii dwie licencje uprawniające ją do prowadzenia giełdy kryptowalut. To też ona staje się nowym operatorem BitBay.

“Chcielibyśmy podzielić się z Wami dobrą wiadomością. Powiązana z nami spółka Pinewood Estonia OÜ uzyskała w Estonii dwie licencje uprawniające tę spółkę do prowadzenia giełdy kryptowalut! Kierując się interesem naszych użytkowników, podjęliśmy decyzję, że właśnie ta spółka zostanie nowym operatorem giełdy BitBay”

– czytamy na blogu giełdy.

Powody przeprowadzki

Skąd ta decyzja? Czy stały za nią problemy, jakie firma miała np. ze strony KNF, który to urząd regularnie utrudnia życie podmiot z rynku kryptowalut? BitBay tłumaczy sprawę w dyplomatyczny sposób:

“Estonia już od dłuższego czasu zajmuje miejsce w europejskiej czołówce krajów przyjaznych kryptowalutom. Swoje siedziby otworzyło w Estonii wiele podmiotów zajmujących się kryptowalutami i projektami opartymi na technologii blockchain.

Jak wiecie od niemal roku z Estonii obsługuje klientów nasz licencjonowany operator płatności kryptowalut BitBay Pay. Dzięki temu w praktyce przekonaliśmy się o wysokim poziomie profesjonalizmu tamtejszej administracji oraz zweryfikowaliśmy panujące tam uwarunkowania regulacyjne. Powyższe doświadczenia skłoniły nas do ubiegania się w Estonii o licencje uprawniające do prowadzenia giełdy kryptowalut w tym kraju. Proces ten zakończył się sukcesem! W związku z tym postanowiliśmy przenieść naszą działalność do Pinewood Estonia OÜ.”

“Estonia jest już od kliku lat uznawana za europejskiego lidera w obszarze zastosowania technologii blokchchain. System ten wykorzystała w swojej infrastrukturze publicznej, w której używa infrastrukturę klucza publicznego (Public Key Infrastructure) oraz blockchain. Ze względu na tą postawę rządu, do Estonii przeniosło się wiele firm z branży kryptowalut, co pozwoliło im na dalszy rozwój. BitBay Pay jest dobrym przykładem”

– komentuje warunki rynku w Estonii Paweł Sobków, CEO Pinewood Holdings Limited.

Co to oznacza dla klientów?

Giełda zapewnia, że z perspektywy klientów nie zmieni się właściwie nic. Od 1 listopada za obsługę platformy będzie odpowiedzialny tylko podmiot zarejestrowany w Estonii. Właścicielem praw do samej platformy pozostanie Pinewood Holdings Limited, który “udzieli licencji do jej używania na rzecz operatora”. “W dalszym ciągu będziemy też utrzymywać kontakt z władzami na Malcie, które zaprosiły nas do przeniesienia na Maltę i z którymi łączą nas dobre relacje” – dodaje BitBay.

Pod kątem funkcjonalności nic się nie zmienia. Przynajmniej obecnie, ponieważ są szanse na “nowe możliwości dla wpłat i wypłat. Planujemy również uruchomienie zupełnie nowych produktów, między innymi rozwiązania dedykowanego IEO. – czytamy dalej w komunikacie.

“Przeniesienie do Estonii nie będzie miało wpływu na zweryfikowanych użytkowników. Nadal obowiązywać będą przepisy europejskie i nie trzeba będzie przechodzić procesu weryfikacji ponownie. Co więcej, sam proces weryfikacji zostanie odczuwalnie usprawniony i skrócony w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne, które już wdrożyliśmy”

– zapewnia firma.

Emigracja krok po kroku

Jak ma zachodzić emigracja? Od 1 listopada operatorem platformy staje się Pinewood Estonia OÜ. Giełda przedstawi klientom wkrótce nowy regulamin. W takich warunkach zgodnie z prawem klienci mają prawo odstąpienia od umowy do końca dnia 31 października, “z tym zastrzeżeniem, że zlecenie wypłaty środków w walucie FIAT powinno nastąpić najpóźniej do godzin 12:00 dnia 31 października. Wypowiedzenie umowy należy przesłać na adres mailowy support@bitbay.net.”

Jak będzie wyglądało przeniesienie do Estonii dla użytkowników w praktyce?

1) Migracja kont do Pinewood Estonia OÜ nastąpi automatycznie z końcem dnia 31 października.

2) Najpóźniej w dniu 24 października każdy użytkownik będzie mógł zapoznać się z nowym regulaminem oraz polityką prywatności.

3) W trakcie migracji i po jej nastąpieniu środki wszystkich naszych użytkowników będą bezpieczne – przechowujemy je na niezależnych rachunkach bankowych, a także na zewnętrznych cold walletach, do których nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym regionie obsługuje.

4) Login i hasło oraz 2FA pozostają bez zmian. Stany sald będą w całości przepisane. Wystawione oferty nie zostaną anulowane.

5) Wszystkie zweryfikowane konta po przeniesieniu nadal pozostaną zweryfikowane.

6) Po przejściu do Estonii wpłaty i wypłaty PLN przelewami bankowymi będą nadal dostępne. Planujemy uruchamianie kolejnych operatorów płatności.

7) Wpłaty i wypłaty na Poczcie Polskiej oraz wypłaty w bankomatach dla klientów po przeniesieniu pozostaną dostępne.

8) Po przeniesieniu do Estonii będziemy posiadać nowe możliwości w zakresie uruchomienia alternatywnych opcji dla wpłat i wypłat EUR, GBP i USD.

9) Wszystkie rynki do handlu pozostaną dostępne. Pracujemy nad dodaniem nowych z popularnymi walutami, o które często pytaliście.

10) Program afiliacyjny po przejściu będzie działał bez zmian. Nie zmieni się liczba zarejestrowanych z polecenia.

BitBay – nowy start

To już kolejna przeprowadzka BitBay. W maju 2018 r. giełda przeniosła się już z Polski na Maltę. Zapewne – jak twierdzi sama firma – nowa przeprowadzka może okazać się czymś dobrym dla klientów giełdy. Trzymamy kciuki!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here