Naga MarketsBitBayAfera dot. polskiej giełdy BitBay i reportażu “Superwizjera” trwa. Swoje oświadczenie dot. sprawy wydali też dziennikarze TVN. Wcześniej własne stanowiska opublikowali sam Sylwester Suszek, CEO BitBay, a potem Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Sprawa nabiera, jak widać, rumieńców.

  • BitBayowa afera trwa. Swoje oświadczenie opublikowała też redakcja Superwizjera.
  • Dziennikarze obstają przy swoim: twierdzą, że mają dowody na postawione przez siebie tezy.

BitBay vs. TVN24

W sobotę “Superwizjer” opublikował materiał dot. giełdy BitBay. Szerzej pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Redakcja programu twierdzi, że giełdę założyły osoby z nieciekawą, kryminalną przeszłością (zdaniem telewizji miały na koncie m.in. sutenerstwo czy stworzenie karuzeli vatowskiej). Pojawiły się też oskarżenia dot. samego Sylwestra Suszka. Zdaniem mediów ten chciał za pomocą pośrednika wręczyć dziennikarzom łapówkę w wysokości 1 mln zł, by ci przerwali realizację reportażu.

Sam Suszek wszystkiemu zaprzecza i w czasie streamu na Facebooku zaprezentował swoją wersję zdarzeń wraz z nagraniem audio osoby, która w materiale TVN “zagrała” próbę wręczenie łapówki reportażystom.

W kontrze swoje oświadczenie opublikowali z kolei twórcy materiału „Giełda kryptowalut i milionowa łapówka”. Jest ono od poniedziałku dostępne na stronie TVN.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

To Sylwester Suszek mówi nieprawdę?

Pan Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalut Bitbay komentując publicznie wyemitowany w naszym programie reportaż „Giełda kryptowalut i milionowa łapówka” w sposób nieprawdziwy opisał okoliczności złożenia korupcyjnej propozycji reporterowi Superwizjera – twierdzi Superwizjer.

Dalej nie dowiadujemy się jednak żadnych szczegółów.

W związku z powyższym redakcja oświadcza, że wszystkie zdarzenia związane z próbą zastraszenia, a potem przekupienia dziennikarza są szczegółowo udokumentowane i w niepodważalny sposób potwierdzają informacje zawarte w reportażu. Ponadto o szczegółach związanych z korupcyjną propozycją została zawiadomiona prokuratura, która zgromadziła własny, niezależny materiał procesowy w tej sprawie – dodaje podpisany pod oświadczeniem Jarosław Jabrzyk, szef zespołu Superwizjera.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here