Naga Markets

Wywodząca się z Polski giełda kryptowalutowa BitBay poinformowała w środowy wieczór, że jako jedyna giełda umożliwiająca wymianę kryptowalut na waluty fiat spełniła wymogi licencyjne zgodne z nowelizacją estońskiej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 10 marca 2020. Sylwester Suszek, prezes BitBay, skomentuje najnowsze wydarzenia podczas sesji pytań i odpowiedzi na żywo, która odbędzie się w czwartek o 20:00.

  • Podmiot został poddany szeregowi drobiazgowych audytów
  • i w rezultacie otrzymał licencję “Providing a virtual currency service”.
  • Regulator potwierdził między innymi zgodność procedur AML/KYC z wytycznymi.BitBay w gronie 200 z 1450 podmiotów, które otrzymały licencję

Weryfikacji uprawnień zostało poddanych łącznie 1447 podmiotów z branży krypto. Licencje utrzymało jedynie 198 podmiotów, w tym BitBay.

Pozytywna ocena naszej pracy jest dla ważna z punktu widzenia prawnej stabilności działalności i pozwala nam w pełni skupić się na rozwoju giełdy. W ostatnich miesiącach mieliśmy możliwość oddać w wasze ręce nowe usługi wpłat kartami kredytowymi i debetowymi oraz nowe rynki USDT. Pracujemy nad kolejnymi nowościami – napisano w oświadczeniu giełdy.

Zmiany w procedurze otrzymywania licencji wprowadziła nowelizacja estońskiej ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 10 marca 2020. Ustawa nałożyła nowe regulacje na licencjonowane spółki świadczące usługi związane z kryptowalutami, a tym:

  1. Obowiązek posiadania kapitału zakładowego w wysokości co najmniej 12 000.00 EUR;
  2. Obowiązek posiadania przez spółkę realnego, fizycznego biura oraz prowadzenia działalności spółki z terenu Estonii;
  3. Obowiązek posiadania rachunku płatniczego uznanego przez prawo Estonii;
  4. Obowiązek posiadania statusu rezydenta Estonii w stosunku do członka zarządu spółki.
  5. Obowiązek zmiany procedury KYC/AML przystosowanej do nowych regulacji oraz wdrożenie systemu weryfikacji video w przypadkach wymaganych przepisami prawa.

Otrzymując skonsolidowana licencję, giełda BitBay uzyskała potwierdzenie stabilności prawnej ramach swojej działalności w Estonii. Regulator Estoński potwierdził zgodność procedur AML i KYC wykonywanych przez BitBay. Użytkownicy platformy mogą czuć się bezpiecznie i już wypatrywać kolejnych nowości na giełdzie.

O planach rozwoju platformy, a także o samej procedurze licencyjnej opowie podczas krótkiego LIVE CEO BitBay, Sylwester Suszek. Wirtualne spotkanie z użytkownikami platformy odbędzie się 15 października o godzinie 20:00 za pośrednictwem Facebooka oraz kanału YouTube. W trakcie LIVE Prezes giełdy podsumuje również ostatnią przerwę w dostępności platformy.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: AUD/USD, NZD/USD, GBP/NZD
Następny artykułWIG20 wyniósł blisko 0,60%. Na podium poza KGHM znalazł się również CD Projekt oraz PKO BP
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here