Naga MarketsLogo BitBayProblemy giełdy kryptowalut BitBay dobiegły niemal końca. Platforma ponownie obsługuje system wpłat walut fiat. Wypłaty mają wystartować wkrótce.

Uruchomienie wpłat walut fiat na giełdzie szczęśliwie zbiega się z odbiciem kursu bitcoina, co zapewne pozytywnie odbije się na wolumenie na BitBay.

Te artykuły również Cię zainteresują
BitBay: można wpłacać PLN

Wczoraj BitBay poinformował swoich klientów o ponownym włączeniu systemu wpłat na swoim profilu na Facebooku:

“Informujemy, że są już dostępne wpłaty w walutach fiat: PLN, EUR, USD i GBP.

Nowe numery rachunków wraz z nowymi tytułami wpłat zostały udostępnione w panelu giełdy i można już zlecać przelewy. Pierwsze księgowanie wpłat będzie miało miejsce jutro.

Ze względu na prace po stronie operatora wypłaty w walutach FIAT zostaną przywrócone w kolejnych dniach. Będziemy informować o postępach.

Zdajemy sobie sprawę z utrudnień dlatego nadal, aż do momentu uruchomienia wypłat przelewami bankowymi, za darmo dostępne są:
– wpłaty i wypłaty na poczcie,
– wypłaty w bankomatach.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość.”

Geneza problemu

Skąd w ogóle problem? Wszystko związane jest z upadkiem giełdy Bitmarket, o czym otwarcie mówił nam Sylwester Suszek, założyciel BitBay. Obie platformy miały tego samego operatora płatności, którym była Igoria. Ta niestety – po aferze związanej z Bitmarketem – utraciła swoje konta w BOŚ Banku, a to przełożyło się na problemy związane z wpłatami i wypłatami środków fiat na BitBay. Giełda była przygotowana na taki wariant.

“Przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu na ten scenariusz (…), w przeciągu paru dni kończymy kolejne testy, posiadamy zaplecze większej ilości banków, co powinno rozwiązać obecne trudności” – wyjaśnia Sylwester Suszek. „Stawiamy nadal na polskie banki gdyż chcemy utrzymać naszą ciągłość na polskim rynku, a nie wyrzucać wszystkie zasoby zagranicę, co też będzie problematyczne dla naszych klientów w związku z dłuższą realizacją przelewów” – dodaje.

Nie jest wykluczone, że polskie giełdy czekają jednak wcześniej czy później kolejne problemy. Wszystko dlatego, że ponoć za wypowiedzeniem umowy przez BOŚ Bank stał sam KNF.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here