Naga MarketsBitBayPortal Cointelegraph napisał krótki artykuł o polskiej giełdzie BitBay informując, że “800 tys. użytkowników BitBay’a” musiało przetrwać “drugą w tym roku nieplanowaną awarię”.

  • BitBay wyłączył na dwie godziny handel na swojej platformie.
  • Giełda już działa.

BitBay wyłączony

Polska giełda kryptowalut BitBay (Cointelegraph określą ją jako estońską przez fakt posiadania siedziby poza granicami Polski) wczoraj wyłączyła handel kryptowalutami.

Zaczęło się od poniższego komunikatu:

Drodzy Użytkownicy, obecnie trwa przerwa w dostępności do naszej platformy. Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Wasze środki są bezpieczne. Przepraszamy za niedogodności.

Publiée par BitBay sur Lundi 12 octobre 2020

Firma poinformowała, że “obecnie trwa przerwa w dostępności do naszej platformy.” dodano, że “środki są bezpieczne”.

Potem użytkownicy mogli dowiedzieć się, że przerwa trwa nadal i że firmie “jeszcze nie udało (…) się rozwiązać problemu”. “Planujemy uruchomienie z zablokowaniem możliwości realizacji ofert. Będzie czas na usunięcie wystawionych ofert (30 minut). Będziemy Was na bieżąco informować” – dodano dalej.

Trwa przerwa w dostępie do naszej platformy. Jeszcze nie udało nam się rozwiązać problemu 🙁 Planujemy uruchomienie z…

Publiée par BitBay sur Lundi 12 octobre 2020

Na plus BitBay’owi należy zaliczyć komunikację z klientami. Firma informowała ich na bieżąco, co się stało. Aż do szczęśliwego zakończenia:

“Jesteśmy online! Od teraz przez 30 minut możecie anulować wystawione wcześniej oferty. Trading zostanie wznowiony o 20:10. Przepraszamy Was za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.”

Jesteśmy online! Od teraz przez 30 minut możecie anulować wystawione wcześniej oferty. Trading zostanie wznowiony o 20:10. Przepraszamy Was za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.

Publiée par BitBay sur Lundi 12 octobre 2020

Co się stało?

Ten incydent jest drugą nieplanowaną awarią BitBay’a w 2020 roku. W marcu doszło do „problemu sieciowego” wynikającego z pracy „zewnętrznego dostawcy usług”.

Teraz krótszy czas przestoju spowodował znacznie mniejsze zaniepokojenie w mediach społecznościowych, choć nie obyło się bez nerwowych reakcji internautów.

Warto jednak po raz drugi podkreślić, że platforma zachowała się bardzo profesjonalnie i informowała klientów, co się dzieje.

Największa polska giełda kryptowalut

Na BitBay’u spoczywa duża odpowiedzialność, bowiem jest największą i jedną z najstarszych polskich giełd kryptowalut (powstała w 2014 r.). Może też pochwalić się rekordowymi wolumenami, jeśli chodzi o nasz rynek. Ponadto prężnie się rozwija i stale dodaje nowe usługi.

Wcześniej głównym konkurentem BitBay’a był Bitmarket, który jednak ostatecznie upadł ponad rok temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here