Naga MarketsBitBay ostrzega przez telefonicznymi oszustamiPolska giełda BitBay ostrzega przed oszustami, którzy telefonują ponoć do różnych osób i przy okazji podszywają się pod personel firmy. Celem jest zapewne wyłudzenie danych osobowych. BitBay prosi swoich klientów o dużą rozwagę i ostrożność.

  • Polska giełda ostrzega przed nową formą telefonicznego oszustwa.
  • W poście na Facebooku giełda podaje swoje numery telefonów.

BitBay: nie dajcie się przestępcom!

Otrzymaliśmy dzisiaj zgłoszenie o przypadkach telefonów, w których osoba dzwoniąca podszywa się pod przedstawiciela BitBay i informuje o dodaniu do konta na giełdzie dodatkowych Bitcoinów – twierdzi polska giełda. – Brzmi fajnie, ale bardzo uważajcie na takie telefony! Absolutnie nie podawajcie podczas takiej rozmowy żadnych danych, haseł, informacji o koncie, ani też nie udostępniajcie ekranu komputera – dodaje.

Przy okazji firma przypomina też, jakie numery do niej należą:

  • +44 870 820 0322
  • +44 33 002 71690
  • +48 799 399 290
  • +48 799 399 592
  • +44 33 002 72058
  • +48 799 399 704

Można je też znaleźć na stronie giełdy pod tym linkiem.

Uwaga ‼ ⚠Otrzymaliśmy dzisiaj zgłoszenie o przypadkach telefonów, w których osoba dzwoniąca podszywa się pod…

Publiée par BitBay sur Mercredi 8 juillet 2020

Ataki na Telegramie

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze takie przypadki prób oszukania inwestorów na rynku cyfrowych aktywów. Jeśli korzystacie z aplikacji Telegram i jesteście członkami różnych grup dot. kryptowalut, ICO czy grania na giełdzie, także tam mogą próbować atakować was oszuści.

Parę dni temu na grupie Binance Polish na Telegramie, którą prowadzą przedstawiciele Binance w Polsce, pojawił się następujący komunikat:

“Ważna informacja!

Pracownicy Binance, Pracownicy działu obsługi klienta Binance (tzw. Support) oraz Anioły Binance nigdy nie poproszą Cię o wysłanie Twoich kryptowalut bezpośrednio na jakikolwiek adres z jakiegokolwiek powodu. Żaden z przedstawicieli Binance nie będzie również nigdy żądać od Ciebie żadnego hasła ani kluczy prywatnych i nigdy nie poprosi o wyłączenie uwierzytelnienia dwuskładnikowego (2FA) na Twoim koncie.

Przy podawaniu swoich danych osobowych zawsze zachowuj ostrożność.

Jeśli potrzebujesz pomocy kliknij tutaj aby otworzyć zgłoszenie (https://support.binance.com/hc/en-us/requests/new) kierowane do działu pomocy.”

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here