Naga MarketsBitbay ostrzega - nie daj się nabrać oszustom na rynku kryptowalutBezpieczeństwo użytkowników od zawsze jest  priorytetem giełdy kryptowalutowej BitBay, dlatego we współpracy z Prokuraturą Krajową, Komendą Główną Policji i FinCERT.pl – Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP stara się robić wszystko, aby jak najbardziej zapobiegać oszustwom. Co warto wiedzieć o oszustwach na rynku kryptowalut?

Pamiętaj, że inwestowanie w kryptowaluty jest legalne!

Niestety w ostatnim czasie obserwujemy coraz więcej nielegalnych działań, które mają na celu oszukać ofiary proponując im rzekomo pomoc w inwestowaniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czas pandemii ułatwia przestępcom, często zorganizowanym grupom przestępczym realizację planów, wykorzystując strach i niepewną sytuację ekonomiczną ludzi.

Skala oszustw jest coraz większa, jednostkowe transakcje sięgają coraz wyższych kwot.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

8 złotych zasad, jak uchronić się przed tego typu oszustwami

 1. Przed rozpoczęciem inwestycji, koniecznie sprawdź, czy instytucja bądź platforma inwestycyjna:
  • posiada licencję wydaną przez organ nadzoru jednego z krajów Unii Europejskiej,
  • ma siedzibę w kraju UE.

BitBay jest w pełni regulowaną giełdą, jako jedyna giełda umożliwiająca wymianę kryptowalut na waluty fiat posiada licencje estońską “Providing a virtual currency service”. Siedziba znajduje się w Estonii, czyli w kraju członkowskim UE.

Pamiętaj! Jeśli podmioty nie są regulowane w kraju UE, nie muszą dostarczać sprawozdań zgodnie z wymogami przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) i nie podlegają przepisom ustaw.

 1. Zawsze zapoznawaj się z regulaminem. Twoje podejrzenia powinny wzbudzić bardzo wysokie kwoty prowizji, warunek ciągłego inwestowania i obowiązek uiszczania wysokich składek członkowskich.

Inwestowanie na BitBay jest całkowicie dobrowolne, nikt z pracowników nie będzie namawiał Cię do założenia konta. Prowadzenie konta jest darmowe i nie ponosisz żadnych opłat związanych z jego założeniem, czy też brakiem aktywności na nim.

 1. Pod żadnym pozorem nie udostępniaj nikomu danych do logowania na platformach inwestycyjnych, w bankowości elektronicznej i mobilnej ani poufnych danych dotyczących swoich kart płatniczych. Nikt z pracowników BitBay nie będzie się z Tobą kontaktował w celu uzyskania takich informacji.
 2. Nigdy nie instaluj dodatkowego oprogramowania, na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości internetowej czy innych instytucji finansowych. Nigdy nie zostaniesz poproszony o wykonanie tej czynności przez pracowników BitBay.
 3. Chroń poufność swoich dokumentów oraz wizerunku;
 4. Sprawdzaj, np. w Internecie, wiarygodność instytucji oferującej możliwość inwestowania i osiągania dużych zysków w krótkim czasie;
 5. Zachowaj czujność, jeśli pojawią się jakiekolwiek propozycje związane z transferem środków pochodzących od innych osób, aby nieświadomie nie wziąć udziału w przestępstwie;
 6. Pamiętaj, że inwestycje wykorzystujące „dźwignię finansową” są zawsze obarczone dużym ryzykiem. Informacja o wysokim ryzyku powinna być przedstawiona w sposób jasny i zrozumiały;

Pamiętaj, jeśli masz wątpliwości zawsze możesz się zgłosić do supportu BitBay. Możesz także skontaktować się ze swoim bankiem, a gdy podejrzewasz próbę popełnienia przestępstwa, masz prawo zgłosić sprawę na Policję. Najważniejsze – zawsze zachowaj czujność. Nie daj skusić się szybkimi zarobkami, w krótkim czasie.

Autor poleca również:

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMIConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGórnicy BTC z nowym rekordem. Bitcoin w marcu dał im zarobić 1,5 mld dol.
Następny artykułPrognozy NFP: Jakiego wyniku spodziewają się duże banki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

 1. “Przed rozpoczęciem inwestycji, koniecznie sprawdź, czy instytucja bądź platforma inwestycyjna:
  posiada licencję wydaną przez organ nadzoru jednego z krajów Unii Europejskiej,
  ma siedzibę w kraju UE.”
  e
  y
  o
  Po co mi to?UE na pewno nie jest instytucją wiarygodną
  “Pamiętaj! Jeśli podmioty nie są regulowane w kraju UE, nie muszą dostarczać sprawozdań zgodnie z wymogami przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) i nie podlegają przepisom ustaw.”
  Nie interesują mnie praczki i terroryści o ile bombki w chałupie mi nie wystrzelą albo czegoś inneog w Polsce nie narozrabiają.Waszyngton mnie nie obchodzi.Oni sami guza szukają. .Do tego UE to tez organizacja terrorystyczna.
  “Zachowaj czujność, jeśli pojawią się jakiekolwiek propozycje związane z transferem środków pochodzących od innych osób, aby nieświadomie nie wziąć udziału w przestępstwie”
  Pewnie i tak nie wiedzieliby po jakiemu pisać do mnie.A jeżeli się jest frajerem to po co uczyć się języków obcych jeżeli nie zrozumie się że tekst jest niezgodny z prawdą??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here