Naga MarketsSylwester Suszek, prezes i założyciel BitBay, największej i zarazem najpopularniejszej, polskiej giełdy kryptowalut przyznał podczas Kongresu Bitcoin, że przyjął zaproszenie premiera Malty i podjął decyzję o przeniesieniu firmy. 


Przypomnijmy, że pierwsze plotki o możliwej zmianie siedziby polskiego giganta pojawiły się już jakiś czas temu, kiedy to platforma, która obsługuje 800 tys. klientów nagle została odcięta od rachunków walutowych w efekcie czego klienci zagraniczni nie mogli już deponować środków w EUR i USD. Fakt ten sprawił, że mogą oni wymieniać wyłącznie krypto – krypto a to przełożyło się na znaczny spadek obrotów przedsiębiorstwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli przed wakacjami nie rozstrzygnie się kwestia regulacyjna dla branży krypto, będziemy zmuszeni przenieść firmę do innego europejskiego kraju, w którym będziemy mogli stabilnie funkcjonować — mówił wówczas Sylwester Suszek, prezes Bitbaya.

BitBay rozchwytywany na całym świecie

Okazuje się, że pomimo, iż do wakacji pozostały jeszcze niemal dwa miesiące, prezes największej, polskiej giełdy już podjął ostateczną decyzję. Zdaniem wielu osób związanych z branżą kryptowalut i blockchain jest to ogromna porażka polskiego rządu, który w dalszym ciągu nie zauważa potencjału gospodarki cyfrowej.

Przeniesienie siedziby giełdy na Maltę umożliwi jej rozwinięcie skrzydeł i dalszy rozwój. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko premier tej słonecznej wyspy zabiegał o uznanie Sylwestra Suszka. Podobne propozycje BitBay otrzymał również ze Szwajcarii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a Białorusini oferowali nawet pięcioletnie zwolnienie z podatków dochodowych, gdyby platforma postanowiła przenieść się właśnie tam. Ostatecznie prezes giełdy wybrał jednak Maltę, o czym poinformował podczas piątkowego Kongresu Bitcoin:

invest

Sylwester Suszek o przeprowadzce na Maltę

Korzystając z okazji, że Marcin Nowogórski również uczestniczył w Kongresie Bitcoin, udało nam się porozmawiać i zadać kilka pytań Sylwestrowi Suszkowi

Niepowetowana strata dla Polski

To ogromna i co najgorsze nieodwracalna strata dla Polski. BitBay to nowoczesny startup, który w zaledwie cztery lata stał się największą w kraju i Europie oraz szóstą na świecie, platformą wymiany BTC, która dziś większa jest nawet od GPW. W chwili obecnej spółka zatrudnia ponad 200 osób a Sylwester Suszek porównuje swoją platformę do największych internetowych projektów, takich jak Facebook czy Allegro. Prezes największej polskiej giełdy kryptowalut uważa, że jego firma ma szansę odnieść podobny sukces.

Warto jednak przypomnieć, że już w kwietniu br., odnosząc się do możliwych (wówczas) przenosin przyznał on, że “to bardzo żmudny i skomplikowany proces pod kątem prawnym. Jeśli to zrobimy, raczej nie będziemy rozważali powrotu.”

To nie pierwszy taki przypadek

Warto również przypomnieć, iż BitBay nie jest pierwszym i odosobnionym przypadkiem, kiedy to przez nieudolność decydentów polska traci szansę na prawdziwie wysokie miejsce, na liście państw przodujących w rozwoju technologii blockchain na całym świecie. Podobną decyzję już w marcu podjęła inna polska giełda, BitMarket24, która przeniosła się z Krakowa do Londynu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowaluty na weekend – “Flippening” pomiędzy Bitcoinem i Ethereum wydarzy się w 2018 roku
Następny artykułJak BEZPIECZNIE przechowywać KRYPTOWALUTY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

3 KOMENTARZE

  1. To źródło, które podałeś wygląda jak mega fake. Firma, która zatrudnia 200 osób ma przychody jak jedno osoba działalność.

  2. “Spółka BitBay wykazuje praktycznie zerową sprzedaż w Polsce”
    Zaraz, zaraz – może jakieś źródło?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here