Naga MarketsBitBay to największa polska giełda kryptowalut, która powstała w 2014 roku w Katowicach. Od początku działalności na czele Bitbay stoi Sylwester Suszek – popularyzator idei kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz prelegent wielu branżowych konferencji. Współtworzył wcześniej dwie duże firmy z sektora finansowego, co pozwoliło mu, wraz ze wspólnikami, zbudować silną, szybko rozwijającą się giełdę.

BitBay – co to jest?

Celem giełdy było stworzenie bezpiecznej i wiarygodnej platformy umożliwiającej szybką wymianę kryptowalut. BitBay posiada intuicyjny interfejs z profesjonalnymi narzędziami dla traderów. Obecnie na platformie można dokonywać transakcji w 11 kryptowalutach (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Lisk, Game, Dash, Bitcoin Gold, KzCash, Infinity Economics oraz Ripple) w parach z PLN, USD, EUR i BTC. Giełda stale jest jednak ulepszana, w efekcie czego platforma staje się jeszcze prostsza w obsłudze, a oferta stale się rozszerza.Źródło: BitBay

Nagrody, Certyfikaty i publikacje

Giełda otrzymała statuetkę THE BEST Cryptocurrency World Expo oraz Polską Nagrodę Innowacyjności przyznawaną przez Polski Kongres Przedsiębiorczości. BitBay został również sygnatariuszem Kanonu Dobrych Praktyk stworzonego w Ministerstwie Cyfryzacji w ramach Strumienia „Blockchain i Kryptowaluty”.

Źródło: BitBay
Źródło: BitBay

Szybkie wpłaty i wypłaty w PLN, EUR i USD

Źródło: BitBay

Opłaty i prowizje

OPERACJA

OPŁATA

Założenie konta

za darmo

Prowadzenie konta

za darmo

Wyłączenie konta

za dramo

Im więcej handlujesz, ty mniejsza prowizja

zależna od obrotu

Prowizja za złożenie oferty na giełdzie (Maker)

od 0,25%

Prowizja za kupno lub sprzedaż oferty (Taker)

od 0,21%

Wpłaty w kryptowalutach

za darmo

Wpłaty przelewem bankowym (PLN, EUR, USD)

za darmo

Wpłaty Ekspres DotPay

2%

Wpłaty Poczta Polska 24/7

2%

Wypłaty w kryptowalutach

zależne od kryptowaluty

Wypłaty tradycyjnym przelewem PLN

4 PLN

Wypłaty przelewem ekspresowym PLN

10 PLN

Wypłaty w bankomacie z SMS

20 PLN

Bezpieczeństwo

Źródło: BitBay

BitBay spełnia szereg rygorystycznych wymogów związanych z bezpieczeństwem finansowym, operacyjnym i prawnym oraz regulacji w zakresie AML i KYC. Wszystkie transakcje przeprowadzane są przy użyciu szyfrowanego połączenia HTTPS z wykorzystaniem tylko bezpiecznych protokołów TLS oraz algorytmów szyfrujacych.

BitBay dba o bezpieczeństwo środków klientów na wiele różnych sposobów. To zarówno autorskie zabezpieczenia, jak i funkcje udostępniane klientom, dzięki którym mogą oni dodatkowo zabezpieczyć swoje konta.

Logowanie dwustopnioweTo opcja, która pozwoli zabezpieczyć Twoje konto. W ten sposób nikt nie będzie mógł zalogować się do konta BitBay znając tylko i wyłącznie hasło. Logowanie dwustopniowe wymaga dodatkowego składnika, dzięki któremu dostęp do konta osób trzecich będzie znacznie utrudniony. Masz kilka metod do wyboru:

  • Google Authenticator – to aplikacja na smartfony pozwalająca na generowanie jednorazowych kodów do logowania. Za każdym razem po wpisaniu hasła do logowania na BitBay wyskoczy okienko, w które musisz wpisać kod wygenerowany przez aplikację Google. To świetna metoda zabezpieczenia konta, bo wymaga osobnego urządzenia – nawet jeżeli ktoś włamie Ci się na komputer, nie będzie miał dostępu do Twojego telefonu i nie będzie mógł się zalogować.
  • Kody e-mail – prostsza metoda nie wymagająca ściągania aplikacji na telefon. Przy każdym logowaniu otrzymujesz kod zatwierdzający w wiadomości e-mail, który musisz wpisać w okienko wyskakujące po uzupełnieniu hasła BitBay.
Potwierdzenia akcji na koncieDodatkowo możesz włączyć zatwierdzanie akcji dokonywanych na koncie. To gwarantuje, że nikt bez Twojej wiedzy nie wypłaci środków.Akcje możesz potwierdzać za pomocą Google Authenticator lub kodów e-mail. Działają one podobnie jak w przypadku logowania dwustopniowego. Po zatwierdzeniu konkretnej akcji na ekranie zobaczysz okienko, w które musisz wpisać kod z aplikacji lub wiadomości e-mail. Dopiero po wpisaniu prawidłowego kodu i zatwierdzeniu akcja dojdzie do skutku.Oprócz zabezpieczeń, o których Ty decydujesz i które dopasowujesz do swoich potrzeb, BitBay również gwarantuje Ci standardy bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Bezpieczeństwo środkówWszystkie środki w kryptowalutach są przetrzymywane na tak zwanych zimnych portfelach (cold wallets). Oznacza to, że nie są one bezpośrednio połączone z serwerami giełdy. To gwarantuje, że nie będą miały do nich dostępu osoby trzecie. Dodatkowo portfele takie są odpowiednio szyfrowane.Gwarantem środków w walutach fiat jest bank. Dzięki temu pieniądze klientów są zabezpieczone na każdą ewentualność.
SzyfrowanieGiełda BitBay działa na dedykowanych szyfrowanych serwerach z pełną redundancją. Bazy danych, kopie zapasowe, portfele, hasła użytkowników – wszystkie ważne dane są odpowiednio szyfrowane.Również połączenia, z których korzysta giełda są szyfrowane za pomocą SSL (https). Zapewnia to bezpieczeństwo Twoich danych w trakcie korzystania z BitBay.

Polityka AML i KYC

Giełda BitBay posiada politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Składają się na nią:

  • Weryfikacja konta: Każdy użytkownik, który zamierza wpłacać środki w walutach fiat np. PLN, USD lub EUR musi zweryfikować swoje konto. W tym celu przesyła skany dokumentu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Zweryfikowane konto to również przywileje, do których nie mają dostępu niezweryfikowani użytkownicy. Dane użytkowników są przechowywane zgodnie z wytycznymi GIODO na szyfrowanych serwerach.
  • Księgowanie po tytułach przelewu: Giełda BitBay księguje wpłaty fiat nadane poprawnym tytułem przelewu – “inwestycja w kryptowaluty”. Tylko przelewy z właściwym tytułem mogą być zaksięgowane poprawnie na koncie użytkownika.
  • PIN zabezpieczający: Każdy użytkownik ma obowiązek nadać czterocyfrowy PIN zabezpieczający podczas rejestracji konta. Jeżeli zajdzie potrzeba kontaktu z supportem giełdy – żadne informacje na temat konta nie zostaną udzielone bez podania PINu. Użytkownik, który nie pamięta PINu zabezpieczającego, musi udostępnić pracownikowi supportu swoje zdjęcie, na którym trzyma dokument użyty do weryfikacji konta. Jeżeli nie pamięta PINu ani nie ma zweryfikowanego konta to musi również przesłać dokumenty do weryfikacji konta.
  • Wstrzymanie przelewu lub blokada konta: Zgodnie z regulaminem giełdy, konto użytkownika na BitBay lub jego wpłata mogą zostać zablokowane, jeżeli zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa.
  • Jedno konto dla jednego użytkownika: Zgodnie z regulaminem, jedna osoba może posiadać tylko jedno konto na giełdzie BitBay.

Najważniejsze linki:

Strona internetowa: https://bitbay.net/pl

Twitter: https://twitter.com/BitBayPolska

Facebook: https://www.facebook.com/BitBayPolska/Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKryptowaluty na weekend – Buterin zadaje siedem pytań społeczności kryptowalutowej
Następny artykułKrypto-Newsy #56 – podsumowanie wydarzeń i analiza rynku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here