Naga MarketsBitBayBitBay, wiodąca europejska giełda kryptowalutowa, przeszła niedawno audyt sprawozdania finansowego, potwierdzający zgodność działań z wymogami estońskiej jednostki analityki finansowej – Financial Intelligence Unit. To oznacza, że BitBay jest pierwszą giełdą kryptowalut z licencją wydaną w Estonii, która pomyślnie przeszła tę ocenę. Po ukończeniu procedury audytowej, spółka upubliczniła również swoje sprawozdanie finansowe.

BitBay. Giełda kryptowalut spełnia wymogi estońskiej FIU

Audyt finansowy został przeprowadzony przez niezależną zewnętrzną agencję audytową, certyfikowaną przez estoński rząd. Zbadano istnienie i stan aktywów oraz ich obecność na kontach użytkowników – obejmuje to zarówno aktywa kryptowalutowe, jak również fiducjarne. Analizie w ramach audytu podlegały także sprawozdania finansowe oraz dochody, przychody i zyski. Potwierdzono również zgodność działań firmy z obowiązującymi procedurami AML (Anti-Money Laundering – przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (Know Your Customer – weryfikacja tożsamości klienta).Wyżej wymienione analizy zostały przeprowadzone w ramach wymogów narzucanych przez estońskie prawo. Wyniki audytu świadczą o tym, że lokalni regulatorzy pozytywnie oceniają BitBay pod kątem wiarygodności, przejrzystości finansowej i bezpieczeństwa. Procedura potwierdziła również stabilność finansową firmy, a także odpowiednią ochronę i zabezpieczenie aktywów użytkowników. To oznacza, że każda jednostka waluty zdeponowana przez nich na koncie BitBay ma pokrycie w rzeczywistości. Ponadto, wszystkie wymagania dotyczące zwalczania nadużyć finansowych i bezpieczeństwa stawiane przez estońską jednostkę analityki finansowej są w pełni spełnione.

– Przejrzystość finansowa i bezpieczeństwo są dla nas najwyższymi priorytetami. Wierzymy, że w świecie finansów, także kryptowalutowych, odpowiednie regulacje prawne są koniecznością, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników rynku. Uznanie tak szanowanego i wymagającego autorytetu jak estońska jednostka analityki finansowej potwierdza, że obraliśmy właściwą drogę rozwoju.

Oczywiście, stały i dynamiczny rozwój rynku sprawia, że nie chcemy osiadać na laurach. Nieustannie będziemy poprawiać nasze standardy bezpieczeństwa i procedury wewnętrzne, aby spełnić oczekiwania regulatorów i zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom – komentuje biuro prasowe BitBay.

Po wynikach audytu giełda kryptowalut BitBay upubliczniła również swoje sprawozdanie finansowe. Od października 2019 r. do grudnia 2020 r. spółka wypracowała 8 849 686 EUR przychodu netto, osiągając tym samym zysk netto w wysokości 6 591 835 EUR po opodatkowaniu.

BitBay to jedna z największych giełd walut cyfrowych w Europie, z której korzysta ponad milion użytkowników. Firma została założona w 2014 roku, a jej działalność kontrolowana jest przez estońską jednostkę analityki finansowej (Financial Intelligence Unit). BitBay zapewnia bezpieczeństwo i ochronę wszystkich depozytów oraz transakcji w ramach platformy poprzez ścisłe przestrzeganie procedur z zakresu Anti-Money Laundering i Know Your Customer.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here