27 czerwca 2020 roku na antenie TVN24 w programie “Superwizjer” pojawił się materiał, w którym został poruszony temat giełdy kryptowalutowej BitBay. Środowisko inwestorów oraz entuzjastów kryptowalut bardzo krytycznie przyjęło wypowiedzi ekspertów padające w nagraniu. W programie “Superwizjera” pojawiły się między innymi na stwierdzenia, że kryptowaluty zastąpiły raje podatkowe z uwagi na brak jakichkolwiek regulacji.
- Czy faktycznie kryptowaluty stały się narzędziem w rękach przestępców? Odpowiedzi na to pytanie udzielili eksperci z Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii
- Wśród nich Jakub Mościcki, Robert Wojciechowski, Rafał Kiełbus i Lech Wilczyński.
Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci IGBiNT analizują materiał Superwizjera dla Comparic24.tv
Niemal natychmiast po publikacji reportażu “Superwizjera” na antenie TVN24 swoje oświadczenie opublikował BitBay.
–W związku z publikacją materiału Michała Fuji w „Superwizjerze” TVN oświadczam, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy giełda BitBay, stała się ofiarą bezprawnej prowokacji wymierzonej w osłabienie jej wizerunku. W konsekwencji miało to doprowadzić do upadku bądź przejęcia firmy przez inny podmiot. Dzięki działaniom osłonowym firmy, realizowanym w obszarze bezpieczeństwa jej otoczenia biznesowego ustalono bezsprzeczne fakty, potwierdzone zeznaniami świadków, wskazujące na zbieranie fałszywych materiałów przez Superwizjer TVN – twierdzi szef giełdy Sylwester Suszek.
Swoje oświadczenie dot. sprawy wydali też dziennikarze TVN. Redakcja programu twierdzi, że giełdę założyły osoby z nieciekawą, kryminalną przeszłością (zdaniem telewizji miały na koncie m.in. sutenerstwo czy stworzenie karuzeli vatowskiej). Pojawiły się też oskarżenia dot. samego Sylwestra Suszka.
– Pan Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalut Bitbay komentując publicznie wyemitowany w naszym programie reportaż „Giełda kryptowalut i milionowa łapówka” w sposób nieprawdziwy opisał okoliczności złożenia korupcyjnej propozycji reporterowi Superwizjera – twierdzi Superwizjer.
Do sprawy odniosło się również Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.PSB w swoim nowym liście otwartym podkreśla, że większość problemów rynku kryptowalut ma swoje korzenie w bierności władz. Zdaniem Filipa Pawczyńskiego, prezesa stowarzyszenia, “władze w naszym kraju nadal nie zdecydowały się uregulować działalności giełd kryptowalutowych, mimo podnoszonych od kilku lat przez nas postulatów”.
– Wymieniany w materiale projekt OneCoin nigdy nie był kryptowalutą. To był projekt podszywający się pod kryptowaluty, opierający na tym swój marketing. Nasze środowisko od lat walczy z piramidami finansowymi. Ostrzegaliśmy przed m.in. ww. projektem prosząc władze naszego kraju o zajęcie się tym oraz wieloma podobnymi projektami – tłumaczy Pawczyński.
W materiale zostały wykorzystane fragmenty reportażu Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka wyemitowanego na łamach “Superwizjer” TVN. Link do raportu wspomnianego w materiale: https://bit.ly/31N582d