Naga Markets27 czerwca 2020 roku na antenie TVN24 w programie “Superwizjer” pojawił się materiał, w którym został poruszony temat giełdy kryptowalutowej BitBay. Środowisko inwestorów oraz entuzjastów kryptowalut bardzo krytycznie przyjęło wypowiedzi ekspertów padające w nagraniu. W programie “Superwizjera” pojawiły się między innymi na stwierdzenia, że kryptowaluty zastąpiły raje podatkowe z uwagi na brak jakichkolwiek regulacji.

  • Czy faktycznie kryptowaluty stały się narzędziem w rękach przestępców? Odpowiedzi na to pytanie udzielili eksperci z Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii
  • Wśród nich Jakub Mościcki, Robert Wojciechowski, Rafał Kiełbus i Lech Wilczyński.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci IGBiNT analizują materiał Superwizjera dla Comparic24.tv

Niemal natychmiast po publikacji reportażu “Superwizjera” na antenie TVN24 swoje oświadczenie opublikował BitBay.

W związku z publikacją materiału Michała Fuji w „Superwizjerze” TVN oświadczam, że  w ciągu ostatnich trzech miesięcy giełda BitBay, stała się ofiarą bezprawnej prowokacji wymierzonej w osłabienie jej wizerunku. W konsekwencji miało to doprowadzić do upadku bądź przejęcia firmy przez inny podmiot. Dzięki działaniom osłonowym firmy, realizowanym w obszarze bezpieczeństwa jej otoczenia biznesowego ustalono bezsprzeczne fakty, potwierdzone zeznaniami świadków, wskazujące na zbieranie fałszywych materiałów przez Superwizjer TVN – twierdzi szef giełdy Sylwester Suszek.

Swoje oświadczenie dot. sprawy wydali też dziennikarze TVN. Redakcja programu twierdzi, że giełdę założyły osoby z nieciekawą, kryminalną przeszłością (zdaniem telewizji miały na koncie m.in. sutenerstwo czy stworzenie karuzeli vatowskiej). Pojawiły się też oskarżenia dot. samego Sylwestra Suszka.

 Pan Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalut Bitbay komentując publicznie wyemitowany w naszym programie reportaż „Giełda kryptowalut i milionowa łapówka” w sposób nieprawdziwy opisał okoliczności złożenia korupcyjnej propozycji reporterowi Superwizjera – twierdzi Superwizjer.

Do sprawy odniosło się również Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.PSB w swoim nowym liście otwartym podkreśla, że większość problemów rynku kryptowalut ma swoje korzenie w bierności władz. Zdaniem Filipa Pawczyńskiego, prezesa stowarzyszenia, “władze w naszym kraju nadal nie zdecydowały się uregulować działalności giełd kryptowalutowych, mimo podnoszonych od kilku lat przez nas postulatów”.

– Wymieniany w materiale projekt OneCoin nigdy nie był kryptowalutą. To był projekt podszywający się pod kryptowaluty, opierający na tym swój marketing. Nasze środowisko od lat walczy z piramidami finansowymi. Ostrzegaliśmy przed m.in. ww. projektem prosząc władze naszego kraju o zajęcie się tym oraz wieloma podobnymi projektami – tłumaczy Pawczyński.

W materiale zostały wykorzystane fragmenty reportażu Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka wyemitowanego na łamach “Superwizjer” TVN. Link do raportu wspomnianego w materiale: https://bit.ly/31N582dConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here