Naga MarketsNa rynku coraz głośniej jest o projekcie Bitalium. Budzi on spore kontrowersje. Do tego stopnia, że niektórzy uważają, że to kolejna piramida finansowa.

  • Bitalium to nowy projekt na rynku kryptowalut, który oferuje kryptowalutowe “lokaty”.
  • Wzbudza też spore kontrowersje. Niektórzy są zdania, że to piramida finansowa.

Bitalium

Bitalium to stosunkowo nowy projekt na rynku. Firma pochodzi ze Szwajcarii. Jej twórcy twierdzą, że planują założyć “największą giełdę kryptowalut na świecie” i wyemitować swój token. Plany są więc ambitne. Sam ambitny cel to nie zbrodnia. Kontrowersje budzi jednak już sama oferta Bitalium.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitalium to „platforma inwestycyjna” z branży kryptowalut. Jej oferta sprowadza się do wpłacania na nią środków. Te mają zostać po prostu pomnożone dla klienta. Firma twierdzi, że może zapewnić swoim klientom do 1,4 proc. zysku dziennie! W dobie zerowych lokat to kusząca propozycja. Pytanie brzmi jednak, czy to realistyczne. Inwestorzy kryptowalut już nie raz przekonali się, że tego typu ekonomiczne cuda raczej się nie zdarzają…

Giełda kryptowalut czy… MLM?

W dalszej części prezentacji, jaka krąży po sieci, dowiadujemy się, że klienci mogą nabyć jeden z 4 programów, jakie oferuje Bitalium. Minimalna wpłata to 100 EUR. Sama idea pakietów przypomina już np. takie projekty jak Omega Best, przed którą polskich obywateli ostrzegał m.in. UOKiK.

Całość dopełniają prowizje od zrekrutowanych nowych osób i dodatkowe nagrody dla rekrutujących.

Na czele projektu stoi Samuel D. Walch. W sieci ciężko znaleźć o nim więcej poza tym, że jest związany z Bitalium. Niektórzy sugerują więc, że jest to tylko wynajęty przez firmę… aktor.

Czy to scam?

Oczywiście na bazie tych tylko informacji trudno jasno stwierdzić, czy projekt to – jak sugeruje się w różnych częściach internetu – scam i piramida finansowa. Inwestorów kryptowalut powinien jednak zastanowić system rekrutowania nowych klientów firmy i bardzo korzystny system do biernego zarabiania pieniędzy.

Ostateczną ocenę pozostawiamy wam samym…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here