Naga MarketsNotowana na NewConnect, firma technologiczna Bit Evil wypracowała w 2019 r. prawie 1,5 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 259 proc. w porównaniu do 2018 r. Skokowy wzrost sprzedaży to efekt rozwoju portfolio zagranicznych projektów realizowanych przez software house Codeaddict działający w ramach Bit Evil. W związku ze zmianą profilu działalności władze spółki zdecydowały o zmianie jej nazwy właśnie na Codeaddict, o czym na antenie Comparic24.tv mówił obecny prezes, Sebastian Goliński.


Od Bit Evil do Codeaddict – specjalizacja w tworzeniu oprogramowania wymagała zmiany nazwy

Jak tłumaczy Goliński, działalność Bit Evil zawsze związana była z tworzeniem oprogramowania i rozwiązań technologicznych dla startupów, oprócz tego profil działalności obejmował również dodatkowe branże, między innymi marketing. Spółka postanowiła jednak ograniczyć się jedynie do działalności swojego software house, z którą wiąże największe nadzieje i w zakresie której widzi największe szanse na rozwój:

– Bit Evil od blisko 12 miesięcy działa głównie jako software house. W tym czasie zmieniliśmy nie tylko profil działalności, ale przede wszystkim ponad trzykrotnie zwiększyliśmy skalę biznesu. Zaczęliśmy również mocno rozwijać się na rynkach zagranicznych zdobywając klientów wśród technologicznych firm oraz prestiżowych uczelni z USA i Wielkiej Brytanii. Wszystkie te zmiany skłoniły nas do decyzji o zarekomendowania naszym akcjonariuszom nowej nazwy spółki, która w pełni oddaje bieżącą działalność i kierunki rozwoju. Jest to również symboliczny koniec okresu udanej transformacji spółki. Jeszcze w tym kwartale zwołamy NWZA, które odniesie się do tej propozycji. – tłumaczy Sebastian Goliński, prezes Bit Evil.

Zmiany zachodzące w Bit Evil oraz najnowsze wyniki finansowe są pozytywnie odbierane przez inwestorów na NewConnecy, dzięki czemu spółka wybijała wielomiesięczną konsolidację i testowała w styczniu 2020 roku poziomy w okolicach 1,7 zł za akcję, najwyższe od roku. Aprecjacja w przeciągu zaledwie jednego tygodnia handlowego wynosiła niemal 200%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here