Naga MarketsbirmaBank centralny Birmy twierdzi, że podmioty handlujące kryptowalutami mogą zostać ukarane grzywną, zaś ich właściciele więzieniem.

  • Bank centralny kraju grozi więzieniem i grzywami każdej osobie, która handluje kryptowalutą.
  • Sprawa budzi kontrowersje, bowiem nie jest jasne, czy instytucja ma prawo do wprowadzenia takich restrykcji.

Birma zakazała czy nie zakazała kryptowalut?

Bank centralny kraju ogłosił, że nie uznaje kryptowalut jako oficjalnych waluty, a każdy złapany na handlu nimi może zostać skazany na karę grzywny lub więzienia. Tyle że lokalni entuzjaści kryptowalut kwestionują, czy te oświadczenie ma jakąkolwiek moc prawną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank centralny tego kraju opublikował 15 maja komunikat, w którym stwierdza, że ​​instytucje finansowe nie mogą akceptować ani ułatwiać transakcji przy użyciu walut cyfrowych.

Bank odwoływał się do konkretnych kryptowalut, w tym bitcoina (BTC), litecoina (LTC) i ethereum (ETH). Chociaż w samym ogłoszeniu nie wspomniano o konkretnych konsekwencjach, bank w mediach przekazał, że handel takimi aktywami może skutkować paroma latami więzienia lub wysokimi grzywnami.

Brak mocy do egzekwowania

Osoby zaangażowane w lokalny handel kryptowalutami raczej nie są przerażone komunikatem. U Nyein Chan Soe Win, dyrektor generalny platformy Get Myanmar, powiedział, że bank “nie zabrania korzystania z kryptowalut zgodnie z prawem. Właśnie opublikował ogłoszenie. Ponieważ nie ma oficjalnego prawa, nie można powiedzieć, że handel walutami cyfrowymi jest nielegalny.”

To nie pierwsza taka próba banku

To nie pierwszy raz, gdy bank centralny Birmy próbował utrudnić handel kryptowalutami w swoim kraju. W zeszłym roku wezwał konsumentów do zaprzestania handlu kryptowalutami w obawie, że niedoświadczeni inwestorzy mogą stracić pieniądze na tym procesie.

Chociaż bank próbuje tym samym przekazać, że kryptowaluty są nieautoryzowane w Birmie, wydaje się, że nie ma mechanizmów ani ram prawnych do regulowania lub blokowania ich wykorzystania.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here