Naga MarketsBioton wyceniany na 7,70 zł przez Noble Securities. Na wykresie ryzyko upadku wsparcia Analitycy Noble Securities, w raporcie z 9 września, obniżyli wycenę akcji Biotonu do 7,70 zł z 8,02 zł wcześniej. Raport wydano przy kursie 4,97 zł.

„Wyniki za I półrocze 2021 roku były nieco niższe niż przed rokiem. W tym roku spółka raczej będzie pracować nad utrzymaniem wyników ubiegłorocznych, co może być trudne. W dalszym ciągu największy potencjał postrzegamy w rozwoju i rejestracji biopodobnych analogów insuliny. Prawdopodobnie na przełomie bieżącego i przyszłego roku spółka będzie gotowa do rozpoczęcia badań klinicznych szybkodziałającego biopodobnego do Humalogu analogu insuliny” – napisano w raporcie.Analitycy dodali, że w wyniku aktualizacji prognoz, korygują wycenę z 8,02 do 7,70 zł za akcję.

„Główna zmiana to obniżenie prognozowanych wartości sprzedaży w doustnych lekach przeciwcukrzycowych oraz pozostałych towarach i materiałach. Z drugiej strony obniżamy prognozowane koszty sprzedaży i ogólnego zarządu. Niemniej jednak zmiany wpływają na spadek prognozowanych wyników w stosunku do poprzedniej prognozy” – napisano w raporcie.

Noble Securities zakłada, że w tym roku Bioton wypracuje 10 mln zł zysku netto j.d., 16 mln zł EBIT i 190 mln zł przychodów. Rok później zysk netto j.d. ma wzrosnąć do 14 mln zł, zysk operacyjny do 21 mln zł, a obroty do 254 mln zł.

Wykres wskazuje na ryzyko przełamania wsparcia w rejonie 5 zł. Jeżeli tak się stanie, cena może spaść poziom niżej w rejon 4,65 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here