TMS


Bioton zawarł z Sequoia umowę współpracy w zakresie produkcji, dystrybucji i promocji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i żywności funkcjonalnej – podał Bioton w komunikacie.

Na mocy umowy Sequoia będzie m.in. sprzedawać Biotonowi produkty, przy czym produkt leczniczy Cartexan będzie dostarczany przez samą spółkę, a pozostałe produkty przez współpracujących z Sequoia dostawców. Prawa do produktów przysługiwać będą Sequoia, przy czym Bioton będzie miał prawo do nabycia tych praw w pierwszej kolejności w przypadku zamiaru ich sprzedaży.

Z kolei Bioton zobowiązał się m.in. do zamawiania produktów i ich sprzedaży do hurtowni farmaceutycznych oraz (pośrednio lub bezpośrednio) do aptek.

W zamian za realizację zadań określonych w umowie Bioton zapłaci na rzecz Sequoia wynagrodzenie ustalane w stosunku do wykonania planu przychodów Biotonu w najbliższych 5 latach w odniesieniu do sprzedaży w Polsce objętych umową produktów, przy czym maksymalną wartością wynagrodzenia za dany okres miesięczny jest 15 proc. wartości przychodów z produktów netto Biotonu w tym okresie, a minimalną – 10 proc.

Szacowana wartość przychodów wskazana w umowie od daty jej zawarcia do dnia 12 lipca 2023 r. jest na poziomie 236,8 mln zł.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here