Naga MarketsBioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków.

bioton
źródło xStation 5

Notowania spółki wyglądają dość słabo, szczególnie o połowy ubiegłego roku. Jednym z powodów są słabe finanse tzn. spółka w ostatnich latach notowała straty mimo stabilnych przychodów. Słabo wypadł także ostatni raport z wynikami za trzeci kwartał. Przychody okazały się najniższe od kilku lat, a wynik netto wskazał na stratę rzędu 2,3 mln zł. Generalnie jednak z roku na rok strata zmniejsza się, a po trzech kwartałach ubiegłego roku spółka miała 66 mln zł zysku netto, co daje nadzieję na pozytywny wynik całoroczny. Raport roczny poznamy 29 marca. Na początku roku pojawiła się negatywna informacja o odrzuceniu wniosku o odszkodowanie od LG Chem. Wcześniej spółka zarobiła na sprzedaży marki SciGen, dzięki czemu obniżyła poziom zadłużenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podsumowując, wydaje się, że sytuacja firmy się poprawia. Wdrożono pewne rozwiązania tnące koszty oraz poprawiono marketing, dzięki czemu zanotowano znaczącą poprawę sprzedaży na rynku krajowym oraz zagranicznym. Wydaje się także, że rynek powinien zacząć wyceniać przyszłość, a ta rysuje się w dość obiecujących barwach. Spółka intensywnie działa na bardzo perspektywicznym rynku insulin i w 2020 roku zamierza rozpocząć rozmowy w sprawie komercjalizacji dwóch projektów z jednym z największych koncernów farmaceutycznych na świecie. Inwestorów mogły jednak zrazić słabe wyniki ostatnich lat, dlatego też trwalsza poprawa możliwa będzie po twardych danych np. wykazani zysku netto w raporcie rocznym oraz za pierwszy kwartał. Na wykresie mamy tendencję spadkową, dlatego wstępnym sygnałem poprawy byłoby wybicie linii trendu.

Czytaj także: Libet [LBT], British Automotive Holding [BAH] – Gorące spółki dnia 7.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here