Naga MarketsBioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków.

bioton

Te artykuły również Cię zainteresują
Po mocnych rajdach wzrostowych z ubiegłych lat, rok 2019 nie przebiegał najlepiej mimo zwyżki w okresie wakacyjnym. Pewne nadzieje wiązane były z rynkiem insulin. Ogólnie więc sytuacja techniczna nie wygląda zbyt ciekawie, gdyż spółka dawno oddała całość wzrostów z tamtej hossy. Obecnie kurs oscyluje poniżej minimów z ubiegłego roku, co może sugerować dalsze spadki, choć nie jest to przesądzone, z uwagi na nieco spekulacyjny charakter firmy.

Głównym powodem tylko chwilowych zwyżek są nadzieje inwestorów, które szybko pryskają po publikacji kolejnych raportów. Tu mamy pogarszające się wyniki netto. Słabo wypadł także ostatni raport z wynikami za trzeci kwartał. Przychody okazały się najniższe od kilku lat, a wynik netto wskazał na stratę rzędu 2,3 mln zł. Mimo wszystko wynik całoroczny powinien być zadowalający. Wydaje się, że lepsze czasy mogą nadejść, gdy pojawią się zyski z rynku insulin ale te oczekiwane są dopiero w 2023 roku. Ostatnio kurs pogrążyły informacje o rozwiązanych umowach z Biomed Lublin czy Sequoia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here