Naga MarketsBioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków.

źródło: xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o ponad 4% przy niezłych obrotach. Na wykresie widać, że po fali spadkowej, cena odbiła od tegorocznej linii trendu wzrostowego. Piątkowa świeca miała największą rozpiętość od szczytu w połowie sierpnia, co może oznaczać, że jest to sesja przełomowa, zwiastująca powrót do głównego trendu. Bezpośrednim powodem piątkowej zwyżki były opublikowane dane za drugi kwartał. Spółka odnotowała 66,11 mln zł zysku netto wobec 0,45 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 84,33 mln zł wobec 85,79 mln zł rok wcześniej. W całym pierwszym półroczu spółka miała 68,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 11,23 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 153,36 mln zł w porównaniu z 155,41 mln zł rok wcześniej.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni.

źródło: xStation 5

Spółka zyskiwała podczas piątkowej sesji około 10%, jednak nie udało się dowieźć tak dobrego wyniku do końca sesji. Powodem początkowych wzrostów w miniony piątek była publikacja raportu za drugi kwartał. Spółka odnotowała w tym okresie 9,85 mln zł zysku netto wobec 4,6 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 443,51 mln zł wobec 331,81 mln zł rok wcześniej. Od początku roku spółka miała 15,15 mln zł zysku netto w porównaniu z 16,12 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 816,13 mln zł w porównaniu z 680,81 mln zł rok wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here