Naga MarketsBioton zajmuje się produkcją oraz dystrybucją produktów biotechnologocznych oraz leków generycznych.

bioton
źródło xStation 5

Pierwszy dzień tygodnia przyniósł kolejną mocną sesję w wykonaniu Biotonu. Akcje spółki drożały o niemal 5% przy bardzo wysokich obrotach. W ten sposób kończy się miesiąc podczas, którego cena wzrosła z niemal 4 zł do blisko 6 zł. Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać że kurs przełamał opór w rejonie 5,50 zł. Obecnie wydaje się że cena powinna osiągnąć poziom przynajmniej 6 zł. Przyczyną podtrzymania wzrostów może być m.in. rekomendacja z ubiegłego piątku, w której analitycy wycenili spółkę na poziomie 6,75 zł. W ocenie analityków powodem wzrostów ma być potencjał związany z wprowadzeniem do portfela analogów insuliny. Korzystnie na wyniki powinna wpływać także współpraca z firmą Yifan Pharmaceutical.

Te artykuły również Cię zainteresują


Indeks Nasdaq tworzy korektęZobacz również: Bloober Team – pozytywne informacje napędzają wzrosty

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną.

millenium
źródło xStation 5

Notowania spółki nieznacznie rosły podczas poniedziałkowej sesji jednak przy dość niskich obrotach. Cały lipiec upływa pod znakiem zdecydowanych spadków. W poniedziałek spółka poinformowała o wynikach za drugi kwartał bieżącego roku. Zysk netto spadł do poziomu 173,7 mln zł z niemal 193 mln zł przed rokiem. Wynik banku okazał się jednak o niemal 18% lepszy od średniej prognoz analityków. Lepszy okazał się wynik odsetkowy banku o ponad 3%. Spoglądając na wykres z tygodniowymi notowaniami czasowymi, widać że silne spadki doprowadziły cenę na poziom czytelnego wsparcia w rejonie 7,60 zł. Na tym poziomie zatrzymywały się spadki w marcu ubiegłego roku, a także następnie w czerwcu i lipcu. Wydaje się, że także teraz niebawem może dojść choćby do niewielkiej korekty lipcowej przeceny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here