Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Grupa Bioton zajmuje się produkcją oraz dystrybucją produktów biotechnologicznych oraz leków generycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują

bioton

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Podczas czwartkowej sesji spółka kontynuowała swój rajd wzrostowy, odnotowują niemal 10% wzrost oraz piątą z rzędu dodatnią sesję. Łącznie od początku tygodnia kurs wzrósł już o ponad 30%. Co najważniejsze i najciekawsze, spółka każdego kolejnego dnia odnotowywała coraz wyższe obroty. Wskazuje to na ogromną siłę kupujących i wysokie prawdopodobieństwo dalszych wzrostów w przyszłości. Także bardzo płaska poprzednia korekta, trwająca od połowy sierpnia wskazuje na to, że brakuje tu chętnych do sprzedaży. Patrząc szerzej, wczoraj wybity został szczyt z lutego 2012 roku. Kolejnym celem popytu powinno być uzyskanie wierzchołka z marca 2011 roku czyli okolice 19 zł. Oznaczałoby to kolejne 30% wzrostów, choć możliwe, że „w pakiecie” z korektą. Pierwszy raz o potencjalnych wzrostach informowaliśmy 18 grudnia ubiegłego roku.

Asbis jest podmiotem dominującym grupy zajmującej się dystrybucją komponentów i sprzętu komputerowego.
asbis

To co Bioton osiągnął przez tydzień, spółka Asbis osiągnęła w ciągu wczorajszej sesji, rosnąć o ponad 28% przy bardzo wysokich obrotach. Wybity został opór okolic 1,35 zł czyli m.in. poprzedni wierzchołek. Spółka należy do mocno technicznych, patrząc choćby na poprzedni kanał spadkowy, można odnieść wrażenie, że być może po niewielkiej korekcie czeka nas kontynuacja wzrostów wewnątrz nowego kanału. Nie chcę zbyt mocno wybiegać w przyszłość ale jego pierwszy cel można ustalić okolice 2 zł czyli dość istotną strefę oporu.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here