Naga MarketsBiomedLublin pnie się w górę o ponad 32%. Oczekiwania na dane PKB dla strefy euroPo udanej połowie tygodnia, czwartek przyniósł pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji. Spadki w na rynkach były jednak umiarkowane i wskazują na utrzymującą się niepewność niż wyprzedaż. Poza rosnącymi zachorowaniami na Covid-19 w skali globalnej, inwestorów niepokoi przede wszystkim brak konsensusu w sprawie kolejnego programu pomocowego w Stanach Zjednoczonych.

Rynek pracy w USA lepszy niż oczekiwano

Wczorajsze spadki miały miejsce również w otoczeniu relatywnie dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy, gdzie w minionym tygodniu zarejestrowano 963 tys. wniosków o status osoby bezrobotnej, gdy ekonomiści spodziewali się poziomu powyżej 1,1 mln osób. Z jednej strony dane dobrze świadczą o poprawie kondycji rynku pracy, a z drugiej może odwlec wdrożenie wspomnianego programu stymulacyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na tle notowań na rynkach bazowych, dość dobrze wypadła sesja wśród krajowych blue chips, których indeks zyskał 0,13%. Z drugiej jednak strony, krajowy inwestorzy mogą czuć nie dosyt, gdyż intraday wzrost w kulminacyjnym momencie zbliżony był do 1,5%. Brak utrzymania tak wyraźnej przewagi popytu oznacza również drugą nieudaną próbę wybicia górą z ponad dwumiesięcznego trendu bocznego.

Tym razem zwracamy uwagę, na bardzo dobre zachowanie indeksu średnich spółek, gdzie mWIG40 zyskał 1,20%. Obroty wyniosły niecałe 200 mln PLN, jednak większa część z nich została wygenerowana przez BiomedLublin, którego cena akcji wzrosła o 32,4%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Koniec tygodnia przedstawia się ciekawie w kalendarium makroekonomiczny. Poza porannymi danymi z Chin, które okazały się nieco słabsze od oczekiwań zarówno w przypadku lipcowej produkcji przemysłowej jak i sprzedaży detalicznej. W dalszej części dnia poznamy wstępne odczyty PKB za 2Q20 między innymi dla gospodarki Węgier, Słowacji, Polski, czy finalne dane dla strefy euro. Z jednej strony słabsze dane od oczekiwań, będą świadczyć o głębszym spowolnieniu, ale z drugiej strony oznaczać to będzie również niższą bazę dla spodziewanego odbicia w drugiej połowie roku.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here