Naga MarketsBiomed w piątek nawet o 27% w dół. Insiderzy pozbywają się akcji.Kurs akcji Biomed Lublin po szalonej piątkowej sesji zakończył dzień z ponad 6,5% spadkiem. Krew lała się na notowaniach waloru, a kurs spadł nawet o 27% po informacji o sprzedaży dużego pakietu akcji przez jednego z głównych akcjonariuszy o wartości około 14 mln zł. Ostatecznie, inwestorzy postanowili skorzystać z olbrzymiej przeceny i strona popytowa wyniosła kurs w górę, ratując papier przez wykazaniem gigantycznej obniżki kursu na koniec tygodnia.

  • Akcje Biomedu Lublin od początku roku podrożały już o ponad 2200%.
  • Takie wzrosty wynikają z pracy spółki nad lekiem na koronawirusa opracowywanym na bazie osocza ozdrowieńców.
  • Z astronomicznej zwyżki kursu akcji korzystają także insiderzy, którzy w zeszłym tygodniu dokonali kilku sporych transakcji.

Biomed Lublin: piątkowa sesja pełna zawirowań

Notowania Biomed Lublin w piątkowej sesji na warszawskim parkiecie popadały ze skrajności w skrajność. Warto na wstępie zaznaczyć, że jeszcze we wtorek 4 sierpnia akcje spółki w trakcie sesji wystrzeliły do nowych maksimów wszechczasów na 32,80 zł. Od tamtego czasu kolejne dni przynosiły coraz niższe ceny na zamknięciu, a piątkowa sesja na walorze należała do najbardziej szalonych od długiego czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biomed w piątek nawet o 27% w dół. Insiderzy pozbywają się akcji.
Notowania Biomed Lublin. Źródło: stooq.pl

Kurs Biomedu rozpoczął piątkową sesję 7,7% niżej niż czwartkowa cena zamknięcia i w ciągu pierwszej godziny notowań zanurkował w dół o ponad 27%. Tak mocna obniżka miała związek z informacją o sprzedaży akcji przez jednego z głównych akcjonariuszy spółki, Organizacją Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych, który związany jest z Dariuszem Kucowiczem i Wiktorem Napiórą zasiadającymi także w radzie nadzorczej Biomedu.

Jak wynika z opublikowanych komunikatów, Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych 4 sierpnia (w dzień, kiedy notowania wystrzeliły do historycznych maksimów) dokonała sprzedaży akcji za 4,64 mln zł, a 5 sierpnia za 9,89 mln zł. Co więcej, Wiktor Napióra 29 lipca pozbył się akcji za 8,4 mln zł.

Oczom inwestorów nie umknęła taka przecena na papierach Biomedu i jeszcze w piątek z 27% na minusie, strona popytowa wybiła kurs akcji do nawet 28 zł, czyli ponad 8%. Kurs Biomedu ostatecznie zszedł do 24,20 zł i zakończył sesję ze spadkiem o 6,56%.

Biomed napędza wzrosty WIG-Leki

WIG-Leki w dobie pandemii jest zdecydowanym zwycięzca wśród indeksów sektorowych polskiej giełdy. Trudno się temu dziwić, gdy aż 38% udziału w indeksie ma Biomed Lublin.

Branża farmaceutyczna ma się w Polsce świetnie, a indeks WIG-Leki od marcowego dołka z 12 marca z poziomu 2461,49 pkt. wystrzelił do 7 sierpnia o 181,77% do 6935,83 pkt. W szczytowym momencie w poniedziałek 3 sierpnia indeks był nawet o 219,5 proc. wyżej niż w marcu.

Biomed w piątek nawet o 27% w dół. Insiderzy pozbywają się akcji.
Notowania WIG-Leki. Źródło: tradingview.com

Tydzień temu WIG-Leki wykreślił formację “złotego krzyża” w postaci przecięcia się 50- i 200-dniowej średniej kroczącej. Choć RSI i MACD wskazują na wyprzedanie waloru, a MACD być może nawet szykuje się do stworzenia sygnału sprzedaży, to być może na spółkach indeksu jest jeszcze paliwo do dalszych wzrostów.

Na drugim miejscu w klasyfikacji wzrostów indeksów od dołka z 12 marca uplasował się WIG-Górnictwo, który zyskał aż 165%. Trudno dziwić się takiej zwyżce notowań, gdy niemal 95% udziału w indeksie ma KGHM, który rośnie jak na drożdżach wspomagany silnymi zwyżkami eksplodujących cen srebra, a w poprzednich miesiącach miedzi. Pozycję trzecią zajmuje na ten moment WIG-Games ze stopą zwrotu od dołka z 12 marca na poziomie 126%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here