Naga MarketsBiomed Lublin zwiększa przychodyLubelska firma biotechnologiczna systematycznie zwiększa sprzedaż. Prowadzi jednocześnie intensywne prace nad wykorzystaniem frakcjonowanego przez nią osocza do zwalczania COVID-19.

Biomed Lublin oficjalnie prezentuje swoje wyniki

W 3 kw. 2020 r. Biomed Lublin wypracował 8,3 mln zł przychodów, wobec 8 mln zł przed rokiem w tym samym okresie (+4%). W ujęciu narastającym spółka miała po trzech kwartałach br. ponad 28 mln zł sprzedaży, czyli o 6 proc. więcej niż po dziewięciu miesiącach roku ubiegłego. Zysk operacyjny lubelskiego Biomedu po 3 kwartałach 2020 ukształtował się na poziomie 2,9 mln zł, wobec 3,4 mln zł po 3 kwartałach 2019. Zysk netto osiągnął 813 tys. zł, wobec 958 tys. po 3 kw. 2019. Spadek zyskowności spółki to głównie skutek zdarzeń jednorazowych oraz przejściowo wyższych kosztów produkcyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują

W ciągu ostatnich miesięcy spółka prowadziła szereg działań związanych z przygotowaniem i wytworzeniem pierwszej partii leku na Covid-19 – Immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców. Skuteczność leku ma być potwierdzona w badaniach klinicznych, które po złożeniu wymaganej dokumentacji powinny ruszyć w najbliższych tygodniach – zapowiada Marcin Piróg, Prezes Zarządu Biomedu Lublin.

Spółka otrzymała w 3 kwartale dofinansowanie na CBR związane z rozwojem szczepionki przeciw gruźlicy oraz leku na raka pęcherza. Powstanie Centrum Badawczo rozwojowego tych produktów przyczyni się do dalszego wzmacniania konkurencyjności produktów a przez to pozycji spółki na rynkach światowych.

W ostatnich dniach Biomed Lublin podpisał Umowę o współpracy w zakresie marketingu, sprzedaży i dystrybucji Distreptazy na rynku polskim z firmą Symphar.

Powyższe działania są konsekwentną realizacją strategii spółki i zapewnią dalszy dynamiczny wzrost tak na rynku polskim, jak i na rynkach eksportowych – dodaje Prezes Piróg.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajpierw wybory, teraz szczepionka. Euforia na rynkach trwa
Następny artykułZUE miało wstępnie 2,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here