Naga MarketsBiomed Lublin ze znaczną przeceną podczas poniedziałkowej sesjiIndeksy S&P 500 i Nasdaq ustanowiły nowe historyczne maksima, zyskując odpowiednio 0,87% i 0,74%. Inwestorzy po świątecznej przerwie powrócili na rynek w optymistycznych nastrojach wspieranych przez porozumienie na linii UE-Wielka Brytania i przez podpisanie pakietu wsparcia dla amerykańskiej gospodarki. Dodatkowo Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła ustawę, która przewiduje wsparcie w wysokości 2000 USD zamiast 600 USD dla kwalifikujących się obywateli – Senat prawdopodobnie jeszcze dzisiaj będzie nad nią głosować.

Biomed Lublin przecenił się o 18%

Główne krajowe indeksy solidnie zyskały, a indeks blue chipów przy wzroście o 2,5% zakończył sesję powyżej okrągłego poziomu 2000 punktów. W ramach indeksu zyskiwały wszystkie walory, przy czym najmocniej (o 7,6%) wzrosły notowania CCC i Lotosu (5,6%). Nawet notowania CD Projektu, pomimo początkowej wyprzedaży spowodowanej m.in. przez informacje o pozwach zbiorowych w USA, zakończyły dzień z niemal 2%-owym wzrostem. Indeks mWIG40 zyskał równie mocno, choć rozbieżności pomiędzy poszczególnymi walorami były znacznie większe. W indeksie najmocniej zachowywały się walory XTB, które zakończyły sesję z niemal 10%-owym wzrostem, wspierane przez nadzieję inwestorów na wypłatę dywidendy po otrzymaniu zielonego światła od KNF.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony w zauważalnym odwrocie znalazły się spółki „covidowe”: Biomed Lublin przecenił się o 18%, Cormay i Mercator w okolicach 5% – podobnie w indeksie sWIG80 przecenił się Harper. Najmocniejszym walorem w indeksie mniejszych spółek była Netia, która wzrosła z poziomu 4,62 zł do 5,06 zł – co przewyższa poziom ogłoszony w wezwaniu na sprzedaż, które ogłosił Cyfrowy Polsat po cenie 4,8 zł. Z pozostałych informacji: 1. Dziś na GPW zadebiutuje Dadelo. 2. Fundusze nie planują sprzedaży akcji w wezwaniu na Polenergię po 47 zł za akcję, gdyż ich zdaniem wspomniana cena nie odzwierciedla wartości godziwej spółki.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here