Naga MarketsBiomed-Lublin zdecydował o emisji 1,27 mln akcji po 10,59 zł/szt. bez ppWarszawa, 27.09.2021 (ISBnews) – Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji 1 265 202 nieuprzywilejowanych akcji na okaziciela serii S. Cena emisyjna nowych akcji serii S została ustalona na 10,59 zł za sztukę, podała spółka. Podwyższenie kapitału odbywa się z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru.

„Emisja akcji serii S dokonana zostanie w trybie subskrypcji prywatnej, w ten sposób, że spółka złoży jednej osobie prawnej ofertę objęcia nowo emitowanych nieuprzywilejowanych akcji na okaziciela serii S w zamian za wkład pieniężny za cenę emisyjną wynoszącą 10,59 zł za jedną akcję serii S” – czytamy w komunikacie.„Celem emisji akcji nowej emisji jest pozyskanie kapitału na realizację inwestycji rozwojowych związanych z produktami leczniczymi: szczepionką przeciwgruźliczą BCG oraz ONKO BCG, a także – w razie takiej potrzeby – zasilenie kapitału obrotowego spółki, z uwzględnieniem zmiany struktury finansowania spółki poprzez ograniczenie udziału finansowania krótkoterminowego w finansowaniu całkowitym. Jednakże priorytetem pozostaje pierwszy cel inwestycyjny” – dodano.

Strategiczne projekty inwestycyjne, które koncentrują się na produktach BCG to utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej oraz utworzenie zakładu produkcyjnego Onko BCG – produktu leczniczego na raka pęcherza moczowego. Środki pozyskane z emisji akcji S pozwolą na zoptymalizowanie struktury finansowej obu wyżej wymienionych projektów, podano także.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here