Naga MarketsBiomed-Lublin zastąpi mBank w indeksie Wig20?Po zakończeniu piątkowej sesji, GPW Benchmark przeprowadzi ranking spółek z warszawskiego parkietu. Ranking ten posłuży do dokonania kwartalnej rewizji indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40, mWIG40TR, sWIG80, sWIG80TR, WIG30, WIG30TR. Ogłoszenie zmian w powyższych wskaźnikach zaplanowane jest na 3 września 2020 r. Sama korekta w składzie portfeli indeksów ma nastąpić po sesji w dniu 18 września. Najbliżej wyjścia z WIG20 jest mBank, a na szczycie listy rezerwowej mogą znaleźć się Asseco Poland i Biomed-Lublin.

  • Istnieją szanse, na wejście Biomedu-Lublin do Wigu20.
  • Spółka odnotowuje w ostatnich tygodniach jedne z najwyższych obrotów na całej GPW.
  • Kandydatem do dołączenia do głównego indeksu na GPW jest także Asseco Poland.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozycja Biomedu-Lublin znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach

Kapitalizacja Biomedu-Lublin wzrosła o blisko 2000% od początku roku. Warto dodać, iż walory spółki są obecnie w korekcie ruchu wzrostowego, a jeszcze na początku sierpnia omawiany wzrost wynosił ponad 3000%! Liczby te robią wrażenie, akcje spółki z sektora biomedycznego stały się w ostatnich miesiącach jednymi z bardziej popularnych na całej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wpływ na taki stan rzeczy mają bardzo zaawansowane działania spółki związane z produkcją leku na koronawirusa.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Bo bardzo dynamicznych wzrostach, które zakończyły się mniej więcej na przełomie lipca i sierpnia, obecnie na walorach Biomedu-Lublin trwa korekta. Akcje spadły do poziomu w okolicach 14 zł., gdzie nastąpiło szybkie wybicie na północ, zakończone testem oporu 25 zł. Obecnie walory konsolidują w okolicach 20 zł., obroty nieznacznie spadły, wydaje się, że powoli zbliżamy się do momentu, w którym inwestorzy obiorą któryś z kierunków.

Notowania Biomed-Lublin z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Podczas spadków z połowy sierpnia, nie udało się dobić do poziomów w okolicach 14 zł. co byłoby jednoznaczne z domknięciem luki wzrostowej z drugiej połowy lipca. Dynamiczne odbicie po spadkach pokazuje siłę walorów i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W trakcie czwartkowej sesji, po 4 godzinach handlu, walory Biomedu-Lublin drożeją o blisko 6%, a kurs oscyluje w okolicach 19,6 zł. Obroty zbliżają się do poziomu 20 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here