Naga MarketsBiomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.We wtorek, członek zarządu spółki Biomed-Lublin Piotr Fic, poinformował w komunikacie, o zamiarze przekazania przez firmę z Lublina pierwszej serii leku na COVID-19 do badań klinicznych pod koniec października bieżącego roku. Już na początku września, ma być znana liczba ampułek leku, który będzie można wyprodukować z zebranego osocza. Szacunki spółki mówią o liczbie ok. 3 tys. ampułek.

  • Biomed-Lublin pracuje nad lekiem na COVID-19.
  • Pierwsze próbki mają zostać przekazane do badań już w październiku br.
  • Spółka chciałaby na początek wyprodukować docelowo ok. 3 tys. ampułek leku.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Trwają prace Biomedu-Lublin nad lekiem na COVID-19

Podczas wtorkowej konferencji Piotr Fic powiedział: “Dziś ruszyła produkcja polskiego leku z osocza ozdrowieńców na COVID-19. Od dziś do momentu przekazania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 do badań klinicznych miną około dwa miesiące, czyli prawdopodobnie z końcem października będziemy mogli zwolnić lek do badań klinicznych”.

Po wyprodukowaniu serii leku ma on zostać przekazany do Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr. 1 w Lublinie w celu wykonania niezbędnych badań. Spółka poinformowała, że już na początku września będzie znane miano przeciwciał, podana zostanie także liczba możliwych do wyprodukowania ampułek leku.

W końcówce lipca spółka informowała o zebraniu blisko 172 l. osocza, zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2, czyli ilość niezbędną do rozpoczęcia wytwarzania preparatu.

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Członek zarządu skomentował:

“Część kosztów, które dotyczą głównie zakupu osocza do produkcji, jest finansowana przez ABM. Reszta kosztów jest ponoszona przez firmę, a to już jest wewnętrzna tajemnica firmy”.

“Cały grant jest w wysokości 5 mln zł – to jest kwota przeznaczona na wszystko co dotyczy projektu od wyprodukowania do zebrania efektów przez ośrodki naukowe. Część z tego przeznaczamy na zakup osocza, reszta kosztów jest ponoszona przez firmę”.

Akcje Biomedu-Lublin tracą na wartości we wtorek

Podczas wtorkowej sesji, po niezłych pierwszych kwadransach handlu, akcje spółki zanurkowały do poziomu -20%, przez moment akcje kosztowały nawet 20,4 zł., a warto tutaj wspomnieć, że maksimum z dzisiejszej sesji to 27,8 zł.

Notowania Biomed-Lublin z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Obecnie, po godzinie 14:00, akcje spółki tracą na wartości już tylko 2%, a kurs oscyluje w okolicach 25 zł. Obroty przekroczyły już 160 mln zł., są więc jednymi z najwyższych w historii spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here