Naga MarketsBiomed-Lublin zakończył proces pozyskania kapitału w formie equityWarszawa, 20.09.2021 (ISBnews) – Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zakończył proces pozyskania kapitału w formie equity, podała spółka. Zgromadzono środki wysokości 13,41 mln zł w związku ze sprzedażą 1 265 202 akcji pożyczonych od wybranych akcjonariuszy spółki po średniej cenie 10,59 zł za sztukę.

„Zgodnie z informacją uzyskaną od doradcy transakcyjnego – spółki Ipopema Securities (…) w wykonaniu umowy inwestycyjnej i o oferowanie z dnia 7 kwietnia 2021 r., zostały zgromadzone środki w kwocie 13 409 049,48 zł w związku ze sprzedażą w okresie od 4 maja 2021 r. do 17 września 2021 r. 1 265 202 akcji pożyczonych od wybranych akcjonariuszy spółki po średniej cenie 10,59 zł za jedną akcję” – czytamy w komunikacie.Proces pozyskania kapitału w formie equity podzielony był na dwie części – w ramach pierwszej zostało zgromadzonych 21 391 462 zł w wyniku sprzedaży przez Ipopemę 1 734 798 akcji po średniej cenie 12,33 zł za jedną akcję; środki te zostały przeznaczone na finansowanie wkładu własnego projektu utworzenia Centrum innowacji biotechnologicznych BCG (spółka otrzymała na ten cel dotację z MFFiPR wysokości 29 177 958 zł).

Intencją zarządu jest przeznaczenie środków z drugiej części procesu pozyskania kapitału w formie equity na finansowanie wkładu własnego projektu „Wdrożenie wyników prac B+R w zakresie innowacyjnej technologii wytwarzania produktu do immunoterapii raka pęcherza moczowego w oparciu o podszczep Moreau atenuowanych prątków gruźlicy BCG” (Zakład produkcyjny Onko BCG). Spółka otrzymała na ten cel dotację z PARP wys. 43 158 072 zł.

„Pozostałe środki na finansowanie wkładu własnego Zakładu produkcyjnego Onko BCG w kwocie do 20 mln zł pochodzić będą z finansowania dłużnego” – czytamy także.

Biomed podał, że projekt budowy Zakładu produkcyjnego Onko BCG jest odrębną inwestycją od projektu CBR. Jak zaznaczono, budowa CBR zwiększy konkurencyjność, jakość oraz bezpieczeństwo produktów oraz umocni pozycję rynkową spółki, zaś realizacja inwestycji Zakładu produkcyjnego Onko BCG ma skokowo zwiększyć możliwości produkcyjne, a w konsekwencji sprzedażowe tego deficytowego preparatu.

„Zgodnie z umową Inwestycyjną i o oferowanie zarząd spółki podejmie uchwałę emisyjną i zaoferuje akcje nowej emisji w ilości 1 265 202 na rzecz Ipopema po średniej cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji przez Iopema, tj. 10,52 zł za jedną akcję” – czytamy dalej.

Podmiot wskazany przez Ipopemę zobowiązany będzie objąć i opłacić akcje nowej emisji, a następnie po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego przez sąd rejestrowy oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu przez GPW w Warszawie SA zwrócić je do akcjonariuszy, którzy pożyczyli akcje, wyjaśniono.

invest

„Zarząd planuje podjąć uchwałę emisyjną w najbliższych dniach, dzięki czemu w niedługim okresie wpłyną do spółki środki z tytułu objęcia akcji nowej emisji” – czytamy również.

Po uzyskaniu finansowania dłużnego w kwocie 20 mln zł i podjęciu uchwał emisyjnych, struktura finansowania Projektu CBR i Zakładu produkcyjnego Onko BCG będzie następująca: bezzwrotne środki UE, środki własne oraz podwyższenie kapitału własnego – stanowić będzie powyżej 80% całkowitego planowanego budżetu Projektu CBR i Zakładu produkcyjnego Onko BCG, zaś finansowanie dłużne według założeń stanowić będzie nie więcej niż 20% tej kwoty, zakończono.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd pln prognoza | kruk akcje notowania | cena akcji ccc | gpw asseco | pkp cargo kurs | develia notowania | notowania cd projekt |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here