Naga MarketsBiomed Lublin – zaczyna pozyskiwać osocze ozdrowieńców  - zapiski giełdowego spekulantaW ostatnim czasie na bazie notowanego wzrostu nowych zachorowań na COVID-19 w kluczowych krajach świata, do wzrostów powróciły spółki związane z walką z pandemią. W Polsce liderem tej branży jest Biomed Lublin, który coraz śmielej wypowiada się o stworzeniu leku na koronawirusa i to w dość krótkim czasie. W piątek spółka informowała o rozpoczęciu zawierania z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa umów dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 na warunkach ustalonych z Narodowym Centrum Krwi.

  • Biomed wchodzi w kolejny etap prac nad lekiem na COVID-19
  • Zaczyna się zbiórka osocza ozdrowieńców
  • Na wykresie blisko historycznego rekordu

Osocze ozdrowieńców jest niezbędne do produkcji leku Biomedu. Do takiej umowy zaproszone zostały wszystkie centra krwiodawstwa. Przedmiotem umowy jest wytworzenie, kwalifikacja i dostawa osocza ludzkiego zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 do wytwarzania produktu leczniczego GAMMA anty-SARS-CoV-2 do badań klinicznych. Na potrzeby badań spółka potrzebuje około 160-200 litrów osocza.

Biomed blisko historycznego maksimum

Spoglądając na wykres widać nadzieje na kolejne komunikaty, które przyniosą pozytywne wyniki badań. Mimo korekt, cena cały czas pnie się do góry i kolejne fala wzrostowa powinna osiągnąć historyczne maksima przy 9 zł.

biomedlub


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here