Naga MarketsBiomed-Lublin z rekordowym wynikiem. Nasdaq ustanawia nowe maksimumPomimo dalszej wymianie ciosów w ramach wojny handlowej USA – Chiny, trwa hossa na Wall Street. Wczoraj rzecznik MSZ Chin stanowczo sprzeciwił się amerykańskim represjom wobec Huawei, po tym, jak administrację Donalda Trumpa w poniedziałek dodatkowo ograniczyła dostęp spółek zależnych Huawei do amerykańskich technologii, uzasadniając to ochroną bezpieczeństwa narodowego przed „zgubnym wpływem Pekinu”, z kolei sekretarz stanu USA Mike Pompeo określił Huawei jako „ramię opartego na inwigilacji państwa Komunistycznej Partii Chin”.

S&P 500 odbija spadki, Tesla bije kolejne rekordy. Dolar (USD) najsłabszy wobec złotego (PLN) od dwóch lat

Tymczasem po kilku sesjach o niższej zmienności indeks S&P500 na wczorajszej sesji ostatecznie odrobił całość pocovidowych spadków z okresu luty-marzec, a indeks spółek technologicznych Nasdaq także ustanowił nowe maksimum, przy czym jego aktualny poziom jest już o 14% wyższy aniżeli w szczycie notowań przed covidem w lutym br. Kolejne rekordy śrubuje Tesla (wczoraj +2,8%), powyżej 2000 USD za uncję znów powróciła cena złota (choć dziś rano znów jest poniżej), a symptomem dalszego wzrostu apetytu na ryzyko globalnych inwestorów słabość dolara; wczoraj wobec PLN był najsłabszy od 2 lat.

Na GPW dziś wysyp raportów finansowych za I poł. roku: m.in. ALIOR, GTC, KGHM i Tauron (szczegóły w Wybranych Komunikatach). Końcówka wczorajszej sesji to przede wszystkim słabość WIG20 (na czele z rafineriami) i oddalona perspektywa wybicia górą indeksu z ponad dwumiesięcznej już konsolidacji. Głównym aktorem sesji ponownie był Biomed Lublin, na którym obroty wyniosły rekordowe 217 mln zł! Spółka w dniu wczorajszym zorganizowała konferencję, na której przedstawiła plany związane z produkcją leku na covid-19.

Przy wspomnianych rekordowych obrotach, po wczorajszej sesji na wykresie dziennym świecowym pojawiła się prospadkowa formacja „zasłony ciemnej chmury”. Utrzymuje się natomiast dobra sytuacja budżetu. Deficyt na koniec lipca wyniósł 16,3 mld zł, spadając drugi miesiąc z rzędu. Nowelizacja tegorocznego budżetu wydaje się jednak i tak nieuchronna. Na jutro rząd zaplanował pracę nad nią.

WIG w układzie dziennym

Zbigniew Obara

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here