Naga MarketsBiomed Lublin z dużą korektę ale też reakcją popytową - zapiski giełdowego spekulantaPodczas czwartkowej sesji, na rynkach doszło do sporych przetasowań i zwiększonej zmienności. Także spółki zaangażowane w walkę z pandemią zanotowały bardzo gwałtowne otwarcie. Tak samo było na akcjach krajowego lidera w zakresie pandemii czyli Biomed Lublin. Dzienne minima sięgały nawet 17 zł, jednak przy tak niskim poziomie pojawiały się reakcje popytowe. Wydaje się, że jest to prawidłowe zachowanie, gdyż jeżeli słabszy sentyment na rynkach wiąże się z drugą falą pandemii a już teraz zauważamy powrót restrykcji sanitarnych w niektórych krajach Europy, to w takim czasie nadal najsilniejsze powinny być spółki związane z pandemią.

  • Prace nad lekiem na z osocza idą zgodnie z planem
  • Korekta na szerokim rynku nie ominęła Biomedu

Tym bardziej nieźle, nawet mimo zrozumiałych korekt, powinien radzić sobie Biomed, który jest już blisko produkcji leku na koronawirusa opartego o ludzkie osocze. Wczoraj spółka poinformowała, o zawiązaniu specjalnego konsorcjum w tym celu oraz, że udało się już zebrać około 171,7 litrów osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2.

Biomed z mocną korektą

Zebrano więc niezbędne ilości osocza do rozpoczęcia wytwarzania preparatu Immunoglobuliny anty-SARS CoV-2 do badań klinicznych. Czekamy na kolejne doniesienia w tej sprawie, a dalszy wzrost liczby zachorowań powinien wciąż podtrzymywać popyt na akcje, mimo że spółka zdrożała od marca już o ponad 5000%.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here