Naga MarketsfarmacjaBiomed – Lublin rozszerzył współpracę z Alpen Pharma w zakresie dystrybucji leku Distreptaza na 8 nowych rynków. W ramach porozumienia w ciągu 5 lat spółka dostarczy partnerowi ze Szwajcarii produkty o łącznej wartości minimum 2,5 mln euro, podała spółka. Biomed Lublin wygrał także przetarg na dostawę szczepionek na Węgry.

“Dzięki rozszerzeniu współpracy ze szwajcarską firmą Alpen Pharma, lek ten pojawi się wkrótce na rynkach takich jak: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja, Serbia oraz Malezja. Warunkiem jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń, do czego zobowiązała się Alpen Pharma” – czytamy w komunikacie.

Dychczas Distreptaza poza Polską była zarejestrowana na 9 rynkach Europy wschodniej i Azji.

Firmy ustaliły, że w ciągu 5 lat od rejestracji produktu, Biomed Lublin wyprodukuje i dostarczy preparaty o równowartości minimum 2,5 mln euro, jednak zarząd podkreśla, że potencjał sprzedażowy tego leku jest znacznie wyższy, podano.

“Alpen Pharma to nasz zaufany partner, z którym od ponad 10 lat współpracujemy w zakresie rejestracji, dystrybucji i rozwoju sprzedaży Distreptazy na innych rynkach. Zgodnie z podpisaną teraz umową, sprzedaż na nowych rynkach ma wynieść minimum 2,5 mln euro w ciągu 5 lat od rejestracji. Widząc potencjał tego leku jestem pewien, że znacznie przekroczymy ten poziom” – powiedział prezes Biomedu Lublin Marcin Piróg, cytowany w komunikacie.

Sprzedaż Distreptazy po trzech kwartałach 2019 roku wyniosła 12,6 mln zł (+22% r/r), co stanowi 48% przychodów spółki.

Biomed podał także, że wygrał przetarg na dostawę w latach 2019-2020 4 tys. opakowań szczepionek BCG na Węgry. Wartość kontraktu opiewa na ponad 0,5 mln zł. Szczepionki przeciwgruźlicze produkowane przez Biomed Lublin od trzech lat trafiają na tamtejszy rynek. W latach 2017-2019 spółka dostarczyła na Węgry szczepionki warte 1,1 mln zł.

“Szczepionki BCG 10 to, obok Onko BCG i Distrerptazy, jeden z naszych strategicznych produktów. Dostarczamy ją do 8 krajów europejskich oraz do Australii i Uzbekistanu. Obserwujemy rynek pod kątem nowych przetargów, zgłaszamy oferty i liczymy, że wygranych postępowań będzie coraz więcej, zarówno jeżeli chodzi o rynek Polski, Węgier, jak i innych rynków, nie tylko europejskich” – powiedział Piróg.

Sprzedaż szczepionki BCG 10 po 3 kwartałach 2019 roku wyniosła 5,2 mln zł (+36% r/r), co stanowi 20% w strukturze przychodów spółki.

Źródło: ISBNews


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Wykres wygląda dość interesująco. Po dużych spadkach doszło do odbicia, które zatrzymało się w zaznaczonej konsolidacji. Z niej pojawiają się próby wybicia i to przy wzroście obrotów, jednak jak na razie są one tylko chwilowe. Obecnie trwa olejna taka próba i także mamy wzrostu obrotów. Cena zapewne przetestuje ostatnie maksima, aczkolwiek wydaje się, że akcjonariusze czekają na trwalsze wybicie.

biomed

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here