Naga MarketsBiomed-Lublin wraca do wzrostów. To już koniec korekty?Podczas piątkowej sesji, jednym z liderów na zapleczu indeksu Wig20 są walory Biomedu-Lublin. Spółka, która w ostatnim czasie przebywała w konsolidacji na poziomie w okolicach 12 zł., po korekcie poprzedzonej bardzo dynamicznymi wzrostami wybiła górą z konsolidacji a walory tuż przed zamknięciem ostatniej sesji w tygodniu drożeją o 20%. Spółka pracuje obecnie nad lekiem na koronawirusa.

  • Akcje Biomedu-Lublin zyskują w piątek 20%.
  • Walory przebywały wcześniej w dynamicznej korekcie.
  • Owe spadki były poprzedzone wzrostami z przełomu lipca i sierpnia, kiedy kurs zyskał kilkaset procent.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Biomed-Lublin wraca do wzrostów

Zielona świeca na wykresie dziennym Biomedu-Lublin była w ostatnim czasie rzadkością. Walory przebywały w stosunkowo dynamicznej korekcie, po bardzo dynamicznych wzrostach. Jeszcze na początku bieżącego roku za jedną akcję spółki płacono ok. 1 zł. natomiast podczas historycznego szczytu odnotowanego na początku sierpnia kurs akcji zawędrował do poziomu 34 zł.

Ostatnie tygodnie to jednak mocne spadki na walorach spółki z Lublina, jedna z prób odreagowania z połowy sierpnia zakończyła się niepowodzeniem, mimo iż akcje wróciły na moment w okolice 30 zł. W pierwszych dniach września kurs Biomedu zawędrował już do poziomu 9 zł. i wygląda na to, że popyt w końcu doszedł do głosu. Od tego czasu, akcje spółki zyskały już blisko 50% i są na dobrej drodze aby wrócić w okolice 18 zł. gdzie czeka na nie pierwszy silniejszy opór.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

W piątek tuż przed zamknięciem ostatniej sesji w tygodniu, walory Biomed-Lublin zyskują 22%, a kurs jest zawieszony na górnych widełkach. Teoretyczny kurs otwarcia to 14,35 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły 38 mln zł. i są jednymi z największych na całej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here