Naga MarketsPoczątek nowego tygodnia nie przyniósł zmian w wakacyjnych nastrojach na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Przy niższych, niż w ostatnim czasie, obrotach (niecałe 700 mln zł na szerokim rynku), rozpiętość wahań głównych indeksów nie była duża.

Sesja zakończyła się umiarkowanym wzrostem wszystkich indeksów

Pomimo początkowych spadków, sesja zakończyła się jednak umiarkowanym wzrostem wszystkich indeksów, z których wyróżniał się mWIG40 (+1,1%) za sprawą spółek z sektora IT (Asseco Poland, Asseco SEE, Comarch, 11BIT, Livec hat) i przede wszystkim Biomed Lublin (+15,3%). Warto podkreślić, iż wartość obrotów na Biomedzie była wczoraj druga największa na krajowym rynku (130,8 mln zł), i tylko minimalnie niższa niż w przypadku CD Projektu (prawie 131 mln zł).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wysokim zainteresowaniem inwestorów cieszyły się także pozostałe akc je spółek kojarzonych z COVID-19, c zyli m.in. Mercator, PCC Exol albo Harper. Z uwagi na brak istotniejszych publikacji danych makroekonomicznych oraz informacji ze sfery politycznej oraz związanej z rozwojem epidemii koronawirusa, niewielkie zmiany notowań obserwowane były również na głównych rynkach zagranicznych.

Indeksy w Europie zanotowały niewielkie plusy, sytuacja wyglądała nieco lepiej w przypadku amerykańskich spółek technologicznych z indeksu NASDAQ, gdzie wzrosty przekroczyły 1,0%. Z drugiej strony spółki za oceanem, zgrupowane w indeksach Dow Jones z sektorów transportu, przemysłu oraz utilities zakończyły dzień niewielkimi spadkami.

Inwestorzy obserwują z uwagą indeks S&P500 który dotarł w sierpniu do historycznych szczytów notowań przy 3 400 pkt. z lutego br. Ze spółek informacją dnia było podanie przez Berkshire Hathaway, że staje się nowym inwestorem w spółce Barrick Gold (+9%), jednym z największych na świecie producentów złota.

Po silnej korekcie odnotowanej w ubiegłym tygodniu, notowania złota ponownie zbliżają się do okrągłego poziomu 2000 USD za uncję (+2,2%). Podobną tendencję obserwujemy w wycenie pozostałych metali szlachetnych, czyli srebra (+5,5%) albo palladu (+3,0%).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Podobnie jak w poniedziałek, we wtorek nie mamy do czynienia z istotnymi wydarzeniami w kalendarium makroekonomicznym. W związku z powyższym nie jest wykluczona powtórka scenariusza z ostatnich sesji w zakresie obrotów i zmienności.

W kolejnych dniach i tygodniach przyspieszy jednak sezon publikacji wyników kwartalnych za 2Q’20 na GPW, c o może przyczynić się do większych zmian w notowaniach poszczególnych walorów.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here