Naga MarketsBiomed Lublin kontynuuje w środę silny trend spadkowy, a notowania tuż po otwarciu przebiły dolne widły. Choć kurs akcji spółki przez chwilę wybił się nawet na plus, to obecnie tuż przed godzina 14, akcje są o 7% niżej niż na otwarciu.

  • Biomed od początku sierpnia potaniał już o ponad 50%.
  • Kurs na przełomie lipca i sierpnia wyznaczył nowe maksima wszechczasów.
  • Powodem wyprzedaży jest m.in. sprzedaż akcji przez insiderów.

Biomed spada już 7. sesję z rzędu

Biomed środową sesję na warszawskim parkiecie rozpoczął ostrym zjazdem w dół otwierając notowania na 17 zł, następnie przebijając dolne widły i schodząc nawet tak nisko jak 13,85 zł już o 9:30. Do godziny 12:00 akcje stopniowo zyskiwały i wybiły nawet do 18,45 zł, by potem ponownie sprawdzić poziomy w okolicy 16 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biomed spada już siódmą sesję z rzędu, kurs zszedł nawet do 13,85 zł
Notowania Biomed Lublin. Źródło: stooq.pl

To już siódma z rzędu spadkowa sesja na walorze, pozytywnych informacji brak, a na kursie akcji spółki nadal ciążą informacje o sprzedaży akcji przez insiderów.

Jak wynika z opublikowanych komunikatów, Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych 4 sierpnia (w dzień, kiedy notowania wystrzeliły do historycznych maksimów) dokonała sprzedaży akcji za 4,64 mln zł, a 5 sierpnia za 9,89 mln zł. Z organizacją związani są Dariusz Kucowicz i Wiktor Napióra zasiadający także w radzie nadzorczej Biomedu. Co więcej, drugi z nich 29 lipca pozbył się akcji za 8,4 mln zł.

Inwestorzy, którzy zdecydowali się zakupić akcje Biomedu na przełomie lipca i sierpnia zapewne plują sobie w brodę, bo od tamtego akcje spółki potaniały już o 50%. Nadal, mimo takiej przeceny, kurs jest o ponad 1400% wyżej niż jeszcze na początku tego roku. Natomiast zakup akcji Biomedu w marcowym dołku przyniósłby na ten moment stopę zwrotu w wysokości ponad 2600%.

Zobacz również: Swing w handlu średnioterminowym – webinar już w środę

Sytuacja techniczna na wykresie Biomedu jest dosyć niekorzystna dla odbicia kursu w górę. Oscylator MACD potwierdził silny trend spadkowy, a cena zbliża się do 50-dniowej średniej kroczącej oraz wsparcia wyznaczonego przez kurs w lipcu, z którego nastąpiło wybicie do rekordowych poziomów na przełomie sierpnia i lipca.

Biomed spada już siódmą sesję z rzędu, kurs zszedł nawet do 13,85 zł
Notowania Biomed Lublin. Źródło: stooq.pl

Jeśli kurs przebije to wsparcie, to możliwe jest kontynuacja drogi spadkowej jeszcze niżej, a RSI pokazuje, że jest jeszcze paliwo do obniżki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here