Naga MarketsBiomed-Lublin pracuje nad lekiem na koronawirusa. Akcje spółki rosną o 13%W czwartek, Radio Lublin poinformowało na swojej stronie internetowej, o tym, że miejscowa firma Biomed-Lublin, dostała zielone światło na produkcję leku na koronawirusa. Senator Grzegorz Czelej, kilka dni temu w Polskim Radiu tłumaczył, że powodem opóźnień w badaniach i rozpoczęciem produkcji leku jest opieszałość urzędników, począwszy od Agencji Badań Medycznych po Ministerstwo Zdrowia.

  • Kurs Biomed-Lublin rośnie w piątek o 13% i wynosi 5,3 zł.
  • Wzrosty z ostatnich dni są wynikiem komunikatu o pracach nad lekiem na COVID-19.
  • Zdaniem Wiceministra Zdrowia jest szansa, że lek zostanie podany po raz pierwszy na świecie w Lublinie.

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Czy Biomed-Lublin będzie pierwszą na świecie firmą z lekiem na COVID-19?

W czwartkowym komunikacie, na stronach Radia Lublin, podano, że na ten moment jedyną rzeczą, która wstrzymuje jeszcze produkcję leku, jest konieczność pozyskania 150 litrów osocza. Istotne jest, aby pochodziło ono od młodych osób, które przebyły zakażenie COVID-19 bezobjawowo. Dyrektor Narodowego Centrum Krwiodawstwa zadeklarowała, że jest w stanie przeznaczyć potrzebną ilość osocza.

W kolejnym kroku, Biomed-Lublin będzie potrzebował 6 tygodni na proces wyizolowania z osocza tych przeciwciał, którymi dana osoba pokonała COVID-19.

W komunikacie podano również, że w wersji optymistycznej, lek może zostać podany już w sierpniu.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Kurs Biomedu zyskał ponad 30%, w ciągu zaledwie 5 sesji giełdowych

Od początku bieżącego tygodnia, każda sesji kończy się dla posiadaczy akcji Biomedu -zyskiem. Umocnienie na walorach spółki ma związek z trwającymi pracami nad lekiem na koronawirusa. Akcje Spółki zyskały w ciągu 5 dni już ok. 30%. Podczas piątkowej sesji, nastąpiło wybicie górą z krótkotrwałej konsolidacji na poziomie 5 zł. a kurs osiągnął na moment pułap 5,32 zł.

Notowania Biomed-Lublin z ostatnich 5 dni. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here