Naga MarketsWczorajsza sesja na GPW zakończyła się wzrostem większości indeksów. WIG20 wzrósł 0,6%, WIG 0,5%, mWIG40 spadł -0,1%, a sWIG80 wzrósł 0,6%. Wśród blue-chipów pozytywnie wyróżniały się PZU (4,6%), Lotos (6,5%), PKN Orlen (3,7%) i CCC (3,3%). W początkowej fazie sesji około 5% zyskiwał także CD Projekt, jednak ostatecznie walor zakończył sesję 4,0% spadkiem.

Podsumowanie poniedziałkowej sesji na GPW

Spadki zanotowały też Allegro (-1,4%), Pekao (-1,0%) i JSW (-1,6%). Wśród średnich spółek zwracały uwagę spadające przy dużych obrotach Biomed-Lublin (-5,2%) oraz Kruk (-4,4%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Nastroje na GPW były lepsze niż na innych giełdach europejskich. DAX spadł -0,2%, CAC -0,6%, a FTSE wzrósł o 0,1%. Sesja w USA z kolei nie przyniosła większych zmian – S&P spadł -0,2%, a Nasdaq wzrósł 0,45%. Dzisiaj poznamy dane dot. PKB w UE w 3Q20. Kluczowe dla dalszych losów rynków wydają się jednak wydarzenia z drugiej części tygodnia – posiedzenie EBC oraz szczyt Unii Europejskiej (Brexit oraz postanowienia w sprawie programów pomocowych).

Duża zmienność może w dalszym ciągu mieć miejsce na CD Projekt. Premiera „Cyberpunk 2077” jest planowana na czwartek, ale już wczoraj po sesji pojawiły się już pierwsze publikacje recenzji. Dzisiaj z rana NIKKEI jest na -0,1% minusie, nieznacznie poniżej wczorajszego zamknięcia są też kontrakty na S&P.

Michał Fidelus, BDM Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here