Naga MarketsBiomed Lublin najmocniej zyskał w indeksie mWIG40Wczorajszy dzień indeks S&P 500 zakończył z minimalną stratą, nieco słabiej wypadły spółki z indeksu Nasdaq, który przecenił się o 0,6%. Z protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej wynika, że warunki gospodarcze w Stanach Zjednoczonych wciąż są dalekie od celów FOMC, a więc stanowisko wobec polityki monetarnej pozostanie akomodacyjne, aż do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Biomed Lublin zyskał ponad 6%, Dino najsłabszy w indeksie WIG20

FED za kluczowy czynnik decydujący o przyszłym rozwoju gospodarki uważa rozwój pandemii koronawirusa, która spada w naprawdę zaskakującym tempie – najnowszy dzienny odczyt to 64 tys. przypadków, co spowodowało spadek 7-dniowej średniej do 81 tys., a nie tak dawno, na początku stycznia, dzienna liczba nowych przypadków sięgała 300 tys., a 7 dniowa średnia niewiele mniej. Jeżeli ten nurkujący trend się utrzyma to kluczowy czynnik dla rozwoju gospodarki w najbliższych miesiącach będzie działać wspierająco. Wczoraj poznaliśmy zaskakująco dobry odczyt sprzedaży detalicznej, która wzrosła o 5,3% m/m wobec oczekiwanego przez analityków wzrostu o 1,1%, a dziś wyniki poda amerykańska sieć supermarketów Walmart.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowe blue chipy nie utrzymały siły po 2 dniach mocnych wzrostów, indeksowi WIG20 po przekroczeniu okrągłego poziomu 2000 pkt. zabrakło paliwa do dalszych wzrostów, tym bardziej, że wczorajsza sesja na rynkach rozwiniętych nie wpływała na nasz parkiet wspierająco. Po mocnym wystrzale notowań banków, wczoraj przyszedł czas na niewielką korektę. Najsłabszym walorem było Dino (-4,4%), które mocno potaniało drugi dzień z rzędu.

W indeksie mWIG40, który zakończył dzień bez większych zmian, najmocniej zyskał Biomed-Lublin (+6,6%) – cały wzrost miał miejsce w momencie ogłoszenia informacji o zawarciu istotnej umowy finansowej związanej z projektem Spółki, którego celem jest rozwój produktu leczniczego Onko BCG.

WIG w układzie dziennym

Z pozostałych informacji: 1. PGNiG szacuje wynik netto na 1,3 mld zł wobec 0,03 mld zł w ubiegłym roku, konsensus analityków zakładał wynik na poziomie 1 mld zł. 2. Echo Investment ma przedwstępną umowę zakupu 66,01% Archicomu. 3. KGHM widzi przesłanki do weryfikacji wartości odzyskiwanej kopalni Franke. 4. Orange po wczorajszej sesji podał wyniki za IV kw. 2020r. – strata netto wyniosła 21 mln zł, wobec konsensusu zakładającego zysk netto na poziomie 3,8 mln zł, w analogicznym okresie ubiegłego roku spółka odnotowała 187 mln zł straty netto. 5. Cordia International poinformowała o zamiarze nabycia akcji Polnord w drodze przymusowego wykupu po cenie 3,55 zł za akcję. 6. Jarosław Wróbel zrezygnował z funkcji wiceprezesa PGNiG, zostanie powołany na stanowisko wiceprezesa Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gpw | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | bitcoin przewidywania | ropa naftowa kurs | stooq eur pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here