Naga MarketsBiomed-Lublin na wsparciu. Czy to już koniec korekty?Piątkowa sesja, na otwarciu przyniosła nieznaczne wzrosty na walorach Biomedu-Lublin. Mocny początek sesji był wynikiem komunikatu opublikowanego po zamknięciu czwartkowej sesji, w którym Spółka poinformowała o podpisaniu umowy z Symphar, na mocy której, Spółka ma sprzedawać i promować lek Distreptaza w Polsce. Szacunki dotyczące wartości umowy to ok. 37 mln zł., w trakcie 5 lat jej obowiązywania.

  • Biomed-Lublin ma umowę z Symphar na dystrybucję leku Distreptaza w Polsce.
  • Jej szacunkowa wartość to blisko 37 mln zł., na przestrzeni 5 lat.
  • Podczas piątkowej sesji walory Biomedu-Lublin tylko w pierwszych minutach handlu zyskiwały na wartości. 

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Te artykuły również Cię zainteresują

Biomed-Lublin z umową na dystrybucję Distreptazy w Polsce przez Symphar

Biomed-Lublin podpisał ze spółką Symphar umowę na dystrybucję i promocję Distreptazy w Polsce. W zamian za usługi świadczone przez Symphar, Biomed Lublin zobowiązał się płacić wynagrodzenie, którego miesięczna wartość uzależniona będzie od sprzedaży produktu w danym miesiącu. Umowa została zawarta na okres do końca sierpnia 2025 roku. W kolejnym kroku, ma ona zostać przedłużona na kolejne 3 lata.

Prognozowany poziom sprzedaży a także minimalny poziom zamówień, które zwiększają się w każdym roku obowiązywania umowy został wstępnie określony przez Biomed -Lublin oraz Symphar. Prognozowana wartość umowy wynosi blisko 37 mln zł. w pierwszych pięciu latach jej obowiązywania.

Distreptaza to lek stosowany w ginekologii przy przewlekłym zapaleniu przydatków oraz w leczeniu choroby hemoroidalnej. Jest to jeden ze strategicznych produktów polskiej firmy Biomed-Lublin.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Czy poziom wsparcia 15 zł. obroni się?

Końcówka tygodnia przyniosła głębszą korektę na walorach Biomedu-Lublin. Jeszcze we wtorek, za 1 akcję spółki należało zapłacić ponad 20 zł., jednak jak się okazało w kolejnych dniach, był to lokalny szczyt. Poziom 15 zł., który obecnie jest testowany na wykresie, to poziom wsparcia, które obroniło się w końcówce września, kiedy został zainicjowany dynamiczny ruch na północ, który doprowadził notowania do poziomu 24 zł. za 1 akcję.

Wskaźnik RSI wskazuje, że mamy do czynienia z wyprzedaniem na walorach spółki, zatem możliwa jest korekta i powrót w pierwszej kolejności w okolice 200-sesyjnej średniej kroczącej, która jest obecnie ulokowana w rejonie 17 zł.

W przypadku scenariusza pesymistycznego, który wiązałby się z wyłamaniem wsparcia i dalszymi spadkami, możemy oczekiwać w krótkim terminie zejścia w okolice 12 zł.

Notowania Biomedu-Lublin z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W piątek, przed godziną 16, akcje Biomedu-Lublin tracą 4,4%, a kurs oscyluje w okolicach 15,4 zł. Obrót na walorach spółki przekroczył nieznacznie 15 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here