Naga MarketsBiomed Lublin miał największy wpływ na słabe zachowanie mWIG40Wtorek przyniósł spadek szerokiego indeksu WIG o 0,39%. Słabo zachowywały się przede wszystkim duże i średnie spółki – WIG20 spadł o 0,40%, a mWIG40 o 0,51%. Od początku sesji, obciążeniem dla indeksu krajowych blue chipów były przede wszystkim spółki energetyczne na których inwestorzy realizowali zyski po poniedziałkowych, mocnych wzrostach.

Biomed Lublin odnotował wczoraj znaczącą stratę

Ostatecznie WIG-Energia zakończył handel spadkiem na poziomie 0,60% z uwagi na ponowne zainteresowanie inwestorów branżą w dalszej części sesji. Z kolei największy wpływ na słabe zachowanie mWIG40 miały min. walory ING Banku Śląskiego, Budimex-u oraz Biomed-u Lublin, które zakończyły handel na poziomie odpowiednio: -1,09%, -1,45% oraz -8,76%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Relatywną przewagę pokazały tym razem rynki bazowe Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Na zamknięciu sesji indeks Euro Stoxx 50 zwyżkował o 0,13%, podobnie jak niemiecki DAX. Z kolei w Stanach Zjednoczonych relatywną przewagę wykazały spółki technologiczne, których indeks – Nasdaq Composite zyskał 1,05%. Ponad 1% straciły akcje Johnson & Johnson. Tamtejsze organy zaleciły we wtorek wstrzymanie szczepień na COVID-19 z użyciem preparatu spółki z uwagi na wystąpienie 6 przypadków rzadkich zakrzepów krwi wśród 6,8 mln zaszczepionych osób.

Tematem dnia w USA był jednak odczyt wskaźnika inflacji, który wykazał najwyższe odczyty od 2018 roku. Ceny konsumpcyjne wzrosły tam w marcu o 0,6% w ujęciu m/m, a r/r o 2,6%, przy oczekiwaniach na poziomie +0,5% i +2,5%. Na wyższe od oczekiwań dane inflacyjne nie zareagował jednak tamtejszy rynek długu. Rentowności amerykańskich 10-latek spadały do poziomu 1,62%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Sesja w Azji odbyła się w mieszanych nastrojach. Spadki zanotował Japoński Nikkei 225, z kolei Hang Seng i Shanghai Composite zakończyły handel na dodatnich poziomach. Kontrakty na S&P500 jak i DAX 30 są notowane również powyżej poziomu z wczorajszego zamknięcia, co przy spadającym USD powinno wspierać pozytywne otwarcie handlu w Warszawie. W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się dziś sezon wynikowy, co może wpływać okresowo na podwyższoną zmienność poszczególnych walorów oraz indeksów. Raporty za I kwartał bieżącego roku opublikują dziś w pierwszej kolejności tamtejsze banki: Goldman Sachs, JPMorgan Chase & Co. oraz Wells Fargo & Company

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt red akcje | złotówka kurs | złoty kurs | forex kursy walut | kurs dolara live |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here