Naga MarketsBiomed-Lublin ma lek na Covid-19! Akcje spółki zyskują w środę o blisko 40%Prezes Zarządu Biomedu-Lublin Marcin Piróg, poinformował iż spółka z sukcesem zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na COVID-19. Podczas środowej sesji akcje spółki z Lublina drożały przez moment o ponad 53%, a kurs wynosił 24 zł., obecnie 2 godziny przed zamknięciem sesji kurs zyskuje 37%, a notowania walorów spółki oscylują w okolicach 21,5 zł.

  • Biomed-Lublin ukończył pierwszy etap prac nad lekiem na koronawirusa.
  • Spółka deklaruje, iż Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek “neutralizujący wirusa.
  • Walory Biomedu drożeją w środę o blisko 40%, a kurs oscyluje w okolicach 22 zł.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Biomed-Lublin z sukcesem ukończył pierwszy etap produkcji leku na koronawirusa

Podczas środowej konferencji Prezes Spółki Biomed-Lublin wypowiedział się na temat postępów w pracach nad lekiem na COVID-19. Mówił:

“Po potwierdzeniu skuteczności terapii i określeniu dawki terapeutycznej, lek będzie mógł wejść w fazę rejestracji, która zgodnie ze standardowymi przepisami jest niezbędna do komercjalizacji leku. Powyższe etapy nie zależą od wytwórcy i zajmą kilka a może kilkanaście miesięcy.”

“Dziś, tj. 23 września 2020 r., etap produkcji został zakończony, a w jego wyniku powstało ponad trzy tysiące ampułek Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2, które po zakończeniu wymaganych badań jakościowych, w tym badań stabilności produktu, zostaną przekazane do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie. Zwolnienie leku do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 r.”

Spółka deklaruje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek “neutralizujący wirusa”.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Kurs akcji drożeje o kilkadziesiąt procent w odpowiedzi na doniesienia ze spółki

Środowa sesja przebiega pod znakiem dynamicznych wzrostów na walorach Biomedu-Lublin, popartych bardzo wysokimi obrotami. Kurs akcji po otwarciu w okolicach zera, po pierwszych doniesieniach płynących z konferencji z udziałem Prezesa spółki, zaczęły szybko piąć się w górę. W południe akcje zostały odwieszone z górnych widełek na poziomie 24 zł. co stanowiło wzrost o blisko 54%. Obecnie kurs nieco spadł, jednak skala obrotów i moment zatrzymania spadków wskazuje na to, iż jeszcze w końcówce sesji możemy mieć do czynienia z drugą falą wzrostów i możliwe jest zamknięcie w okolicach sesyjnego maksimum.

Notowania Biomedu-Lublin z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Jeszcze w pierwszym tygodniu za jedną akcję spółki trzeba było zapłacić ok. 9 zł. zatem w porównaniu z obecnym kursem, mamy do czynienia ze wzrostem na poziomie blisko 150% w ciągu zaledwie kilku sesji. Walory spółki wciąż są znacznie niżej od szczytu ustanowionego na początku sierpnia, kiedy akcje kosztowały nawet 34 zł. co jest historycznym rekordem na walorach spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here