Naga MarketsLubelska spółka biotechnologiczna otrzyma wsparcie na budowę Centrum Badawczo Rozwojowego, w którym będą rozwijane jej sztandarowe produkty: szczepionka przeciwgruźlicza BCG 10 oraz leku Onko BCG. Wartość inwestycji została przewidziana na kwotę 48, 6 mln zł netto, zaś wysokość dotacji stanowi 60 % wartości kosztów kwalifikowanych, tj.: 29,2 mln zł netto. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2020 roku, zaś jej zakończenie na II kwartał 2022 roku.

Lubelska spółka biotechnologiczna otrzyma wsparcie na budowę Centrum Badawczo Rozwojowego

– Dzięki udoskonaleniu produktu, zwiększeniu jego bezpieczeństwa i jakości oraz innowacyjnym rozwiązaniom wprowadzonym w ramach projektu możliwy będzie jeszcze dynamiczniejszy rozwój strategicznych produktów spółki: szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 oraz Onko BCG, a także umocnienie pozycji rynkowej Biomed S.A. Przypomnę, że Biomed jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych producentów tej szczepionki na świecie. To produkt deficytowy i poszukiwany, podobnie jak np. nasz lek na raka pęcherza Onko BCG – podkreśla Marcin Piróg, prezes Biomed Lublin.

Projekt „Centrum innowacji biotechnologicznych BCG” uzyskał dotację przyznaną przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 Priorytet 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I Działanie 2.1: „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw”.

– Główne obszary badawcze realizowane w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego to wakcynologia w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologia w terapii choroby nowotworowej – poinformował Piotr Fic, członek zarządu Biomed Lublin S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzczepionka na koronawirusa oddala się. Moderna nie zrobi jej do 2021 r.
Następny artykułZamet miał 2,47 mln zł zysku netto, 3,89 mln zł zysku EBIT w II kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here