Naga MarketsBiomed Lublin liderem wzrostów na mWIG40 w piątekAkcje Biomed Lublin podrożały w piątek rano do poziomów powyżej 9 zł, jednak przewaga strony podażowej ponownie sprowadziła notowania w dół poniżej tej granicy. Pomimo tego, przed południem kurs akcji Biomed Lublin jest liderem wzrostów indeksu średnich spółek na warszawskim parkiecie.

  • Inwestorzy w tym tygodniu są zaniepokojeni doniesieniami z Wielkiej Brytanii
  • Badania Uniwersytetu Oksfordzkiego nie wykazują znacznej skuteczności terapii COVID na bazie leków z osocza
  • Nie jest jednak jasne, czy badanie to należy odnosić do produktu polskiego Biomedu

Akcje Biomedu od początku tygodnia potaniały o 16%

Kurs akcji Biomed Lublin w piątek przed południem wzrasta o 3,33% do 8,70 zł po serii czterech spadkowych sesji, które spowodowały, że w tym tygodniu akcje spółki spadły o ponad 16%. Informacją, która wywołała taką przecenę są wstępne wyniki badań z Wielkiej Brytanii, które wykazały, że leki na bazie osocza w prowadzonych badaniach nie wykazały większej skuteczności w leczeniu COVID-19 względem standardowej terapii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biomed Lublin liderem wzrostów na mWIG40 w piątek
Notowania Biomed Lublin. Źródło: tradingview.com

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego na grupie ponad 10 tys. osób. Zarówno w grupie leczonej osoczem oraz tej leczonej standardowo zmarło 18 proc. chorych w ciągu 28 dni, co nie wskazuje na różnicę w działaniu leków.

Przedstawiciele Biomedu zaznaczyli jednak, że ich preparat różni się od tego poddawanego testom w Wielkiej Brytanii.

– Tym doniesieniom na pewno trzeba się przyglądać. Jednak czymś innym jest osocze, a czymś innym jest produkt z osocza ozdrowieńców zawierający wyizolowane, skondensowane, wystandaryzowane co do stężenia przeciwciała specyficzne zamknięte w ampułce. – stwierdził Piotr Fic, pełniący obowiązki prezesa Biomed Lublin.

– Jeśli wyniki będą pozytywne, to wystąpimy o wprowadzenie naszego leku w specjalnej, szybszej procedurze dopuszczenia do stosowania u chorych – dodał.

Piotr Fic zaznaczył także, że spółka prowadzi także badania nad innymi lekami, i choć najbardziej perspektywicznym projektem jest lek na COVID-19 to warto pamiętać także między innymi o tworzonym preparacie na bazie prątków gruźlicy (w kierunku wsparcia leczenia cukrzycy, czerniaka, białaczki czy stwardnienia rozsianego).

Konieczne jest zatem dalsze śledzenie postępów nad lekiem na COVID-19, bowiem jakiekolwiek złe informacje spowodują skierowanie kursu w dół. Piątkowy wzrost może się także okazać chwilową przerwą w trendzie wzrostowym i może jeszcze dojść do sprawdzenia wsparcia w okolicach 8 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here