Naga MarketsBiomed-Lublin – kolejne problemy ze szczepionką i pozytywne badania nad osoczem mogą wspierać notowania Jeden z głównych liderów pandemicznej hossy na naszym rynku i spółka, z którą wiąże się spore nadzieje jeżeli chodzi o walkę z koronawirusem czyli Biomed Lublin, poinformowała wczoraj o zakończeniu procesu wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców. Kolejnym krokiem, zaplanowanym już na 23 września będzie rozpoczęcie procesu aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek. Spółka zapewnia, że prace nad lekiem na COVID-19 idą zgodnie z planem.

  • Drugi przypadek ciężkiej choroby po podaniu szczepionki firmy AstraZeneca
  • Może to mieć wpływ także na inne ośrodki badań nad szczepionką
  • Pozytywne doniesienia z Pittsburgha w badaniach nad osoczem

W połowie sierpnia Biomed-Lublin informował, że z końcem października będzie w stanie przekazać pierwszą partię leku na COVID-19 do badań klinicznych. Informacje te brzmią optymistycznie, jednak na kurs spółki wpływ mają liczne doniesienia ze świata medycyny. To co może pomagać notowaniom, to w pewnym stopniu kolejne problemy w badaniach nad szczepionką. Niedawno koncern AstraZeneca potwierdził, że już druga osoba testująca ich szczepionkę na COVID-19 zachorowała na rzadką chorobę neurologiczną.

Problemy szczepionek, pozytywne badania nad osoczem

Na razie trwają badania czy winna jest szczepionka, jednak kolejny taki przypadek może skutecznie zakończyć jej karierę. Z kolei inne doniesienia mówią o leku opracowanym przez naukowców z Pittsburgha, który całkowicie neutralizuje koronawirusa.

Co ważne dla Biomedu, lek ten także wytwarzany jest z przeciwciał uzyskanych od pacjentów, którzy byli już leczeni na COVID-19. Na razie skuteczność potwierdzają jedynie badania na myszach, które w podobny sposób do ludzi przechodzą zarażenie.

Atak na linię trendu

Problemy szczepionek oraz pozytywne doniesienia o lekach z osocza, a także ponowny wzrost zachorowań to konfiguracja czynników, które mogą spółce sprzyjać. Tym co z kolei może jej przeszkadzać to pojawiające się, dotąd dość nieliczne badania, które nieco podważają szanse na skuteczny lek z osocza.

Na wykresie mamy próbę budowy nowego trendu. Na razie trwa tak na linię bessy, kluczowe może być wybicie oporu przy 18 zł, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że technika odgrywa w tym przypadku mniejsze znaczenie.

biomed lublin


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here