Naga MarketsCzołowa polska spółka biotechnologiczna uczyniła istotny krok w kierunku dalszej ekspansji. Biomed Lublin zawarł nową umowę Apogepha Arzneimittel, której celem jest dopuszczenie leku Onko BCG na rynkach Niemiec i Szwajcarii.

Biomed Lublin nie zwalnia tempa

Za proces rejestracji leku w Niemczech oraz Szwajcarii będzie odpowiadać Apogepha Arzneimittel. Umowę zawarto na 10 lat. Na jej mocy w każdym roku niemiecka spółka przedstawi plan kroczący na okres kolejnych 12 miesięcy, który po potwierdzeniu przez Biomed będzie uznawany za wiążący w zakresie pierwszych 6 miesięcy. Obie strony ustaliły minimalne ilości Onko BCG, które mają zostać zamówione przez Apogepha.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Rozwiązanie starej umowy i podpisanie nowej to odpowiedź na oczekiwania rynku dotyczące Onko BCG, który jest produktem deficytowym. Wraz z naszym niemieckim partnerem Apogepha Arzneimittel uznaliśmy, że dotychczasową współpracę należy poszerzyć o wprowadzenie rozwiązań, które umożliwią wprowadzenie Onko BCG do obrotu na rynkach Niemiec i Szwajcarii. Jestem przekonany, że umożliwi to nie tylko istotny wzrost sprzedaży naszego flagowego produktu, a także otworzy możliwości rejestracji leku na innych rynkach Unii Europejskiej – zapowiada Marcin Piróg, prezes Biomed Lublin S.A.
Spółki nie wykluczyły, że w przyszłości alians dotyczący Onko BCG zostanie powiększony o w komercjalizację leku na rynkach Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady na warunkach ustalonych odrębnie przez obie strony.

W kwietniu 2020 roku Biomed Lublin podpisał umowę z turecką firmą farmaceutyczną Valentis dotyczącą współpracy w zakresie rejestracji, dostawy i dystrybucji leku Onko BCG 100 w Turcji.

– Onko BCG to jeden ze strategicznych produktów w portfolio Biomedu. Przypomnę, że w październiku bieżącego roku Spółka otrzymała blisko 30 mln zł dotacji na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym będą rozwijane nasze sztandarowe produkty: szczepionka przeciwgruźlicza BCG 10 oraz właśnie lek Onko BCG – mówi Piotr Fic, wiceprezes Biomed Lublin S.A. ds. operacyjnych.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2020 roku, zaś jej zakończenie na II kwartał 2022 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrump vs Biden: Handluj na indeksach prezydenckich i wykorzystaj zmienność rynków
Następny artykułPrezes GPW: Nasza giełda jest czołowym beneficjentem zmiany polityki monetarnej
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here